Telefon ve Tabletler

AirPods İle Şarkı Atlama Nasıl Yapılır?

 

AirPods’larınızı kullanarak tek bir hareketle ile şarkılarınızı kolayca yönetebilirsiniz. Airpods üzerinden şarkı değiştirme ya da şarkı atlama işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Airpods şarkı atlama nasıl yapılır?

AirPods Pro, dış ortamdan izole şekilde müzik dinleme deneyimini sizlere sunuyor. Podcast gibi konuşmaların yer aldığı içerikleri dinlerken gürültü engelleme özelliği daha fazla ön plana çıkıyor. Şeffaf mod özelliği ise sesleri dinlerken diğer taraftan dış ortam seslerini almak için tasarlandı.

Apple, güncel iOS sürümleriyle kullanıcılara AirPods’ları üzerinde daha iyi kontrol desteği sunuyor. Cihazınızda çalan şarkıyı AirPods’ üzerinden değiştirmek istiyorsanız bu ayarları cihazlarınız üzerinden yapabilirsiniz. AirPods’larınıza iki kere hafifçe vurarak işlemleri hızlı ve kolay bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu özellik ile beraber koşu yaparken ya da başka önemli bir şey ile uğraşırken istemediğiniz müziği değiştirebilirsiniz. Bunun için AirPods’larınıza dokunmanız yeterlidir. Eskiden olduğu gibi cihazınızı cebinizden çıkararak parça değiştirme işlemi tamamen sona erdi. Airpods şarkı değiştirme özelliğini sadece iOS 11 ve sonrası sürümler destekliyor.

Şarkı Değiştirme Nasıl Yapılır?

AirPods’larınız, çift dokunmaya yanıt vermek için özel olarak donatılmıştır. Farklı hareketlerle şarkı değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Airpods üzerinden şarkı değiştirme özelliğini nasıl etkinleştireceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

  • AirPods’larınızın iPhone ya da iPad cihazlarınıza bağlı olduğundan emin olun,
  • Cihazınızdan Ayarlar bölümünü tıklayın,
  • Bluetooth seçeneğini aktif edin,
  • AirPods’unuzun yanında yer alan “i” butonuna tıklayın,
  • Pencere üzerinde “Sol” ve “Sağ” seçenekleri bulunur. Butonlara tıklayarak atama işlemini yapabilirsiniz.

AirPods’un ayarlarını, kulaklığınız cihaza bağlı zaman göremezsiniz. Apple’ın her bir AirPod için farklı özellikleri bulunuyor. Bununla beraber AirPod’lara temas ederek ses ayarı yapma özelliği de bulunuyor.  Airpods şarkı atlama donanımını aktif hale getirerek koşu yaparken ya da önemli bir şey ile uğraşırken müzikleri değiştirebilirsiniz. İstemediğiniz müzikle karşılaştığınız zaman AirPods’larınıza iki kez dokunmanız yeterlidir. AirPods şarkı değiştirme özelliği sadece iOS 11 ve sonra olan sürümler için geçerli olmaktadır. AirPods kulaklıkları kullanarak nasıl müzik değiştireceğiniz konusunda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz

AirPods birçok açıdan kullanıcılara pratik kullanım imkanı sunuyor. Apple iOS 11 ile berabe AirPods’a daha fazla özelleştirilebilir kontrol imkanı geldi. Ancak iOS 11 ile beraber kullanıcılar sağ ve sol AirPod topuzlarına bağımsız kontroller atama imkanına erişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu