Telefon ve Tabletler

Samsung Galaxy S21 Ultra 150 MP kamera ile gelecek

Samsung Galaxy S21 Ultra 150 MP kamera ile gelecek

 

Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü olduğu şu günlerde ortaya atılan bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Dünyanın Apple ile birlikte en çok satan telefon markalarını bünyesinde barındıran Samsung firmasının 2021 yılı içerisinde piyasalara süreceği yeni amiral gemi telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin kamera çözünürlük bakımından 150 MP çözünürlük ile gelecek olduğunu ortaya atılması gündeme bomba gibi düştü.

5 kamera kullanılacak

Teknolojik olarak akıllı cihazların donanım olarak son derece üst seviyelerde üretimin devam etmesi, beraberinde daha farklı özelliklerin de kullanıcılara sunulmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle de son zamanlarda üretimi yapılan telefonların kamera bakımından son derece üst düzey donanımlar ile üretilmesi ile birlikte yeni çıkacak olan Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin 5 farklı kamera ile geleceği iddia edildi. Ancak mesele burada Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin 5 farklı kamera ile gelecek olmasında değil! Bu telefonda kullanılacak olan kameranın 150 MP çözünürlükte olmasında.

Samsung Galaxy S20 kameraları ile gündeme gelmişti

Şubat ayında tanıtımını yapmış olduğu yeni telefonu Samsung Galaxy S20 serisinin de uzun süre kamerası ile konuşulduğunu düşündüğümüz zaman firmanın Samsung Galaxy S21 Ultra modelinde de kamerası ile gündemden düşmeyecek gibi olduğunu belirtelim. Özellikle de donanım bakımından da diğer modellerden daha üst düzeyde olacak bu telefonun Samsung firmasının 2021 yılında Amiral gemisi unvanını uzun süre götürecek olduğunu belirtelim.

AMD ile anlaşma yapıldı

Firmanın sadece kamera konusunda değil aynı zamanda güçlü işlemciler ile de kullanıcılarının karşısına çıkacağını belirtelim. Özellikle de AMD ile yapmış olduğu anlaşmadan sonra Exynos işlemci kullanacak olan firmanın donanım olarak da üst düzey telefonları artık 2021 yılından sonra kullanıcılarının hizmetine sunması beklenmektedir.

Ana Kamera tam 150 MP çözünürlükte olacak

5 farklı kamera ile gelecek olan Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin özellikle 64 , 16 MP Geniş açı ve 12 MP makro açılı kamerasının yanı sıra ana kamerasının ise 150 MP çözünrülükte olacağını sizlere belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu