Telefon ve Tabletler

Galaxy S9 kamerası hakkında ilk detaylar!

Günümüzde neredeyse DSLR makinelerle yarışacak hale gelen akıllı telefonlarımızın kameraları elbette bunu başarılı kamera sensörleri sayesinde yapabiliyorlar. Bu konuda adından söz ettiren Samsung yani ISOCELL iki yeni sensörle karşımıza çıktı.

Duyurulan yeni kamera sensörlerinden 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan ISOCELL Fast 2L9, 1.28 μm piksel genişliğinde. Buda onu Galaxy S8modelinde kullanılan 1.4 μm piksel kamera sensöründen bir adım daha öne taşıyor. Ayrıca iki foto diyot sayesinde Dual Pixel adı verilen teknolojiyle tek kamerayla bile fotoğraflara alan derinliği verilebiliyor.

Bir diğer kamera sensörü ise ISOCELL Slim 2X7 adıyla karşımıza çıkıyor. 24 Megapiksel çözünürlük sunan sensör dünyada bir ilk. 0.9 μm piksel ile ilk defa 1 μm altına inen kamera sensörü, düşük ışık performansını iyileştiren Tetracell teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

Oldukça ince bir yapıya sahip olan yeni kamera sensörleri sayesinde artık akıllı telefonlarımızdaki kamera çıkıntısı da böylece tarihe karışacak. Samsung’un yeni nesil kamera sensörlerini önümüzdeki yılın amiral gemi modeli Galaxy S9 modelinde kullanması ise yüksek ihtimal.

 

KAYNAK

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu