Telefon ve Tabletler

Whatsapp Son Görülme Sabitleme

Whatsapp Son Görülme Sabitleme

Günümüzde birçok insanın yaygın olarak kullandığı whatsapp yazılımı ile birlikte son görülme sabitleme imkânı ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında bu özelliklerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Söz gelimi whatsapp son görülme sabitleme ile birlikte son görüntülenmenin nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Bildirim menüsü üzerinden yanıtlayabildiğiniz herhangi bir sohbette kullanıcı sizi çevrimiçi olarak göremeyecektir. Son görülme saatiniz her zaman sabit kalacaktır.

Son görülme insanların sohbet ortamlarında hakkında bilgi vermeye imkân tanır. Bu aşamada insanlar karşı tarafın ne zaman sohbete en son giriş yaptığını görmek isterler. Aynı zamanda insanların ihtiyaç duyduğu bir takım özellikleri arasında yer alan whatsapp son görülme sabitleme ile birlikte birçok insanın istediği gibi düzenleme yapması sağlanabilmektedir.

Whatsapp Son Görülme Sabitleme Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sohbet uygulamalarının başında gelen whatsapp uygulaması son görüldü sabitleme imkânı sunan güncellemeler ile daha iyi bir kullanım imkânı sunmaktadır. Whatsapp son görüldü sabitleme uygulaması hakkında bir kontrol çubuğu bulunmadığı hale karşı taraf sizin ne zaman göründüğünüzü anlamazlar.

Bunun nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyor iseniz whatsapp son görüldü sabitleme imkânı ile birlikte uzun süreli olarak bu imkânlardan yararlanabilirsiniz. Bu aşamada bazı özelliklerin ön plana çıktığı söylenebilir.

  • Öncelikle whatsapp son görülme sabitleme yapabilmek için whatsapp uygulamasını başlatmanız gerekir. Sonrasında ise uygulama açıldığı zaman çevrim içi bilginiz listesinde olduğunuz kişilere gidecektir. Sonra uygulamadan çıkış yapmanız gerekir.
  • Sonrasında en az iki dakika ya da üç dakika kadar beklemek gerekir. Çevrim içi olduğunuz gösteren bilgi hemen ortadan kalkmaz. Bunun için uygulamadan çıktıktan sonra bir miktar beklemek gerekmektedir.
  • Telefonunuzun internet bağlantısını kapatmanız gerekir. Mobil veriyi ve wifiyi tamamen kapatmanız gerekir. İster iseniz uçak moduna bağlantı yaparak doğrudan internet bağlantısını kapatmış olabilirsiniz.
  • Şimdi yeniden whatsapp uygulamasına yeniden giriş yapabilirsiniz. Buradan istediğiniz kişiye mesaj atabilirsiniz. İnternetiniz yok i ve bu durumda yazdığınız mesaj gönderilmeyecektir. Bunun yanında whatsapp bir takım özelliklere sahip olduğunuzda bir takım mesajların saklanması mümkün olabilmektedir. Çevrimiçi olduğunuzda saklanan mesajlar gönderilecektir.
  • Sonraki adımda uygulamadan yeniden çıkıyorsunuz. Açık tutmamanız gerekir.
  • Çıkış yapınca telefonunuzu uçak modundan alın. İnterneti açın.
  • Uygulamaya girmeyin. Whatsapp biraz önce yazdığınız mesajı iletecektir. Mesaj gönderilecektir fakat son görülme saati değişmeyecektir. Bu işlemi tekrarlayarak whatsapp uygulamasında son görüldü tarihini değiştirmeniz mümkündür.

Telefon Saatini Değiştirmek İşe Yarıyor Mu?

Birçok kullanıcının merak ettiği bir soruda telefonunun saatini değiştirmenin işe yarayıp yaramadığının tespitidir. Bu aşamada birçok kullanıcı bu işlemin işe yarayıp yaramadığını bilmek gerekmektedir. Telefon saatini değiştirdiğinizde whatsapp tarafından sizlere bir bildirim gelmektedir. Eğer telefonun saati güncel değil ise whatsapp uygulamasında mesajların gönderilmesinde güncellemelerin yapılmasında sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Sonuç olarak tarihin ve saatin değiştirilmesi ile birlikte whatsapp son görüldü sabitleme yapılması mümkün olmamaktadır. Bu nedenlerden dolayı son görüntüleme ile ilgili diğer yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Günümüzde birçok kullanıcı yukarıda yer alan yöntemi kullanarak telefon ile ilgili hizmet almayı sürdürmektedir.

Aynı zamanda whatsapp uygulaması ile ilgili bu detaylara hâkim olarak bu iletişim araçlarını daha etkin olarak tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda insanların ihtiyaç duyduğu birçok detay hakkında güvenilir internet sitesini kullanabilmeniz mümkündür. Ülkemizde hizmet veren birçok internet sitesi sizlere hizmet sunmakla birlikte başarılı bir şekilde yararlanmanız imkânı bulunmaktadır. En yenilikçi çözümleri sunan internet sitesi yararlı olmaktadır. Birçok insan bu imkanlar ile birlikte yararlanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu