Telefon ve Tabletler

Yeni İphone 13 Türkiye’de

Yeni İphone 13 Türkiye'de

Ülkemizde İphone kullanımı oldukça yaygındır. Yeni çıkan iPhone modelleri de detaylı olarak incelenmektedir. Ekim ayının başında ülkemizde satışa çıkan yeni iPhone 13 pro; kullanıcılar tarafından ilgiyle takip ediliyordu. Ülkemizden önce Amerika’da satışa sunulan yeni iPhone modeli önceki modellere göre ülkemize hızlı giriş yaptı. Çok merak edilen yeni iPhone 13 pro modelleri sevenleriyle buluştu.

iPhone telefon modelleri birçok özelliği ile sektörde lider olan markaların başında yer alır. Yeni çıkan iPhone 13 modelinin kutusu çevreye değer veren bir yaklaşım ile hazırlanmıştır. Kutunun dışında ambalaj kağıdı yer almayan iPhone 13 pro bu özellikteki ilk iPhone marka telefondur. Telefonun kutusunun açılması ise oldukça kolay bir uğraştır. Açılan kutusu tamamen doğaya duyarlı malzemelerden üretilmiştir.

İPhone 13 Özellikleri

İPhone 13 pro’nun telefon kutusunda yer alan malzemeler; apple sticker’, kılavuz, küçük bir iğne ( sim kart için) ve USB kablosudur.  Yeni iPhone 13 pro kutusunda şarj cihazı ve kulaklık ise yer almamaktadır. Yeni iPhone kurulumu ise oldukça basittir. Önceden var olan iPhone telefonunuzu yeni telefona yaklaştırarak sağlanabilir ya da ilk defa kullanacaklar için elle kurulum yapılma gibi seçenekleri mevcuttur.

Eski iPhone telefonunuzu yeni telefonunuza aktarma işlemini de farklı yollardan uygulayabilirsiniz. Cihazlar arası aktarma şeklinde ya da İCloud hesabınızdan otomatik olarak kurulum yapma şansınız vardır. İCloud hesabı ile veri aktarırken internete bağlı olduğunuzdan emin olmalısınız. İnternet bağlantısız yedekleme işlemi zor yürüyecektir.

Yeni iPhone 13 pro’nun kamerasının diğer cihazlara göre özelliği fazladır. Kamera boyutu daha büyük olan yeni iPhone modelinin ayrıca 12 megapiksel özelliğinde kameraları mevcuttur. Geçen sene çıkan iPhone 12 modeline göre kamera özellikleri genişletilmiş olan iPhone 13’te ayrıca birçok farklı özellikte bulunmaktadır. Cihazın arkasında yer alan 3 adet kamera ise daha fazla çekim için yerleştirilmiştir.

Yeni Eklenen Özellikler

Makro mod özelliğinin çok iyi çalıştığı yeni iPhone 13 pro’da yeni eklenen bir özellik ise fotoğrafik stillerdir. Fotoğrafik stiiler ile tercih ettiğiniz tonlarda fotoğraf çekme imkanını size sunan iPhone 13 pro; geçen sene çıkan iPhone 12 modeline göre daha çok parlaklı sağlayan çekim imkanını da müşterilerine sunmuştur. Ayrıca ekran hızı da artırılan iPhone 13 kullanıcılarına ekranlar arası daha hızlı geçiş imkanı da sunmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu