Telefon ve Tabletler

Samsung Telefonlarda Yazılım Güncelleştirme Nasıl Yapılır?

Cep telefonları artık hayatımızın önemli parçalarından bir tanesi haline geldi. Telefonumuz yanımızda olmadığı zaman hepimiz bir rahatsızlık duymaktayız. Bunun en büyük sebebi ise kendimizi olan bitenden uzak hissetmemizdir. Telefon üzerinden internet vasıtasıyla tüm dünya ile temas halinde kalıyoruz. Yoksa telefonla konuşmak bu devirde artık çok da önemli değil.

Samsung Yazılım Güncelleme

Telefon bu kadar önemli olduğu için ona özen göstermemiz de gerekli. Bu işe telefonumuzda bulunan yazılım güncel olmasından başlayabiliriz. Samsung telefonlarda yazılım güncelleştirme oldukça basit. Yazılım güncelleştirme yapabilmek için telefonumuzun Ayarlar –> Cihaz Hakkında –> Yazılım Güncellemeleri bölümüne giriş yaparak kolaylıkla güncelleştirme yapabiliriz.

Eğer varsayılan ayarlar değiştirilmediyse yeni bir güncelleştirme çıktığı zaman bunun duyurusu telefonumuza otomatik olarak gelmekte. Ancak telefon konusunda çok fazla bilgisi olmayanlar yeni güncelleştirmeleri telefonlarındaki internet paketleri üzerinden yapmaya çalışmaktalar. Bu da paketlerinin hemen tükenmesi demek. Samsung telefonlarda yazılım güncelleştirmesi geldiği zaman bu güncelleştirme işleminin kablosuz ağ üzerinden yapılması hem daha hızlı sonuçlanmasını hem de telefonunuzda bulunan internet paketinin bitmemesini sağlayacaktır. Bunun için aynı yerde sadece Wi-Fi seçeneğini seçiniz. Bu sayede güncelleştirme işlemi sadece Wi-Fi bağlantısı olduğu zaman yapılır.

Güncelleştirme işlemi bittikten sonra telefonunuz kapanıp açılacak ve siz de normal kullanımınıza devam edeceksiniz. Telefon güncelleştirmeleri bilgisayar güncelleştirmelerine göre çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu