Yazılım

En iyi Android Hava Durumu Uygulamaları

 

1.AccuWeather Hava Durumu

Android işletim sisteminde bulunan Google Play mağazasından en çok indirilen hava durumu öğrenme programı olan AccuWeather 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Uygulama ile hava durumu gözlemleri, özet ve ayrıntılar, radar animasyonu ve uydu görüntülerine ulaşabiliriz. Uygulama Google Play’de ücretsiz olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur. 1962 yılında Joel N. Myers tarafından kurulan AccuWeather programı hava durumu tahminleri, uyarılar ve ek hava durumu ürünleri ve hizmetleri sağlar. Televizyon,mobil uygulama ve internet tarayıcısında hava durumu paylaşımı yapmaktadır. Mobil uygulama dakika dakika tahmin eder. Şirket aynı zamanda yakınsama ve dijital tabela alanlarında da faaliyet göstermektedir.

2.Weather Underground

Google Play’den indirebileceğimiz bir diğer hava durumu uygulaması ise Weather Underground San Francisco, Kaliforniya, ABD merkezli bir meteoroloji sitesidir. Uygulama kullanıcılarına 250.000’den fazla kişisel hava istasyonundan veri noktaları ile mevcut koşulları veya tahminleri, Radar, yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri, şiddetli hava durumu uyarıları, Açık ve koyu modlar ve harita stilleri ile özelleştirilmiş deneyim ile kullanıcılarına bilgi veriyor. Uygulama Google Play’de ücretsiz olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur. 1995, Ann Arbor, Michigan, ABD kurulmuştur.

3.Yahoo Hava Durumu

Google Play’de ücretsiz bir şekilde hizmet veren uygulama kullanıcılar tarafından en çok beğenilen hava durumu uygulaması olabilir bunun sebebi günün saatini ve o anki hava durumunu yansıtan harika fotoğraflar ile insanı cezbediyor. Uygulamada radar, uydu, sıcaklık ve rüzgar haritaları, Sert hava durumu uyarıları, gün doğumu ve gün batımı saatleri, rüzgar ve basınç modülleri gibi bilgilerde sunmaktadır.

4.Meteoroloji Hava Durumu

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Başta iklim değişikliğinin izlenmesi olmak üzere araştırma çalışmalarını zamanında, güvenilir, yeterli ve etkin şekilde yapmak/sunmak güvenilir şekilde hizmet verme amacıyla Google Play’de Meteoroloji Hava Durumu uygulamasını çıkardı. Uygulama ile Sıcaklık, Basınç, Rüzgar, Nem, Dinamik görüntüler, Güneşin doğuş ve batış saatleri ile anlık konumu, Harita Görünümleri, Uydu, Radar, Deniz Suyu Sıcaklıkları, Kar Kalınlıkları, Gün içinde tahmin edilen saatlik hava durumu, Saatlik tahmin grafiği, 5 güne ait tahmin edilen hava durumu gibi bilgilere ulaşabilme imkanı sağlamaktadır.

5.Today Weather

Google Play’de ücretsiz olan uygulama temiz, basit, güzel bir arayüze sahiptir.Günlük hava durumu bildirimi, gerçek sıcaklık, nem, görünürlük, çiy noktası, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü. UV indeksi kullanımı ile sağlığınıza dikkat etmenizi ve polen sayımı gerçekleştirmektedir. Yağmur alarmı ile yağmur gelmeden uyarı vermesi.Dünyanın herhangi bir yerinde hava durumu bilgilerini görüntülemek.Gün doğumu, gün batımı ve dolunay gecesi bilgileri ile güzel görüntüler yakalamanızı amaçlaması gibi kullanıcılarına güzel imkanlar sunmaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu