Yazılım

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü Nedir?

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile kullanıcılar zaman zaman karşılaşabiliyor. Peki bu hatayı nasıl çözebiliriz.

İnternet üzerinde arama yaptığınız zaman api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll yazısı ile ilgili içerikler görebilirsiniz. Özellikle bir çok indirme dosyası çıkar. Ancak bilgisayarınıza bu tür dosya indirirken dikkatli olmanız gerekiyor. Genel olarakapi-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası kolay bir şekilde çözülür.

Hatayı çözerken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunuyor. Biz bu yazımızda sizlere bu hataları hangi yollarla, çözebileceğinizden bahsedeceğiz.

Neden Bu Hata Ortaya Çıkar?

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, Windows tarafından geliştirildi. DLL dosyaları, programların ortak olarak yaptığı işlemleri tek bir dosya içerisinde yapabilir. Programlar çalışırken fonksiyonları bulunmazsa bu fonksiyonlar DLL dosyasında aranır. Bu özellik sayesinde programlar tek bir dosya üzerinden çalışabilir.

DLL dosyaları, çalıştırdığı programın bir parçası olarak görev alır. Tek başına çalışma imkanı bulunmamaktadır. Bilgisayarınız api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ortaya çıktıysa C++ kütüphanesi bu dosyaya sahip değildir.

Hatayı Çözerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu hatayı çözerken ilk olarak bilgisayarınızda bulunan önemli dosyaları yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. İndireceğiniz dosyanın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmeniz gerekiyor.

DLL dosyası yüklemesini yaparken gereken adımları dikkatli bir şekilde okumalısınız. Peki, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?

Birinci Yöntem

Bu hatayı almanızın nedeni virüs kaynaklı olabilir. Virüsler DLL ile ilişkili olan dosyalarınıza zarar verebilir. Hata ile karşılaşmanızın bir diğer nedeni, virüslerin bileşeni olabilir. Hata ile karşılaşırsanız bilgisayarınızı tarayabilirsiniz.

İkinci Yöntem

Microsoft, sürekli olarak bu dosyayı Windows sistemi için güncellemektedir. Güncelleme yapmamanız durumunda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Güncellemelerinizi kontrol ederek bu sorunu yok edebilirsiniz.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll İndirme

Bilgisayarınızda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile karşılaşıyorsanız dosyanız eksik olabilir. Bu durumda, DLL dosyasını indirmeniz gerekir. api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indirirken Windows sürümünüzün 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmelisiniz.

Dosya Nereye Gönderilir?

İndirdiğiniz DLL dosyasını, 32 bite sahipseniz “C sürücüsü” içerisinde bulunan “System32” klasörüne atın. Bilgisayarınız 64 bit işletim sistemine sahipse, DLL dosyasını, SysWOW64 ve System32 klasörüne atın. Yüklemeyi yaptıktan sonra, bilgisayarınızdaki sorun giderilecektir. Bu yazımızda bilgisayarlarımız önemli olan api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll çözümü hakkında bazı detayları paylaştık.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu