Oyun

Eğlenceli Vakitlerin Kahramanı Playstation 4

Eğlenceli Vakitlerin Kahramanı Playstation 4

Çoğu insan vakit geçirmek için çoğu insan da gerçekten bunu bir meslek olarak edindiği için oyun oynamaktadır. Stres atmak için, yeni alanlar keşfetmek için ya da arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmek için de Playstation’un başına geçip keyifli saatler geçirebilirsiniz. Playstation, modern hayata ayak uydurabilmek adına pek çok değişiklik yapıyor. Bu değişiklikleri edinmek için kullanıcılarda Playstation’larını güncellemeliler aksi takdirde dönemin gerisinde kalabilirler. Bu güncellemeleri yapmak ise herkes için kolay değil. Güncellemeleri yapmak için adım adım izlenmesi gereken bazı yollar var.

Playstation Network’e Üye Olun

Kısacası PSN olarak adlandırılan Playstation Network’e üye olarak güncellemeleri indirmeniz ve cihazınızı güncellemeniz mümkün. Online bir topluluk olan PSN, cihazınızın güncellemelerini sorunsuz bir şekilde halledebilmenize olanak sağlıyor. Güncellemeleri sorunsuz hallettikten sonra oyun dünyasına dalıp muazzam grafikerle süslenmiş oyunların keyfini çıkarmak ise size kalıyor. PSN üyesi olarak sonsuz Playstation deneyimi yaşamakta mümkün.

Playstation 4 Güncellemeleri 

Playstation 4’e güncelleme geldiğinde iki farklı şekilde güncellemeyi yapmanız mümkündür. Ya güncelleme otomatik olarak yapılır ya da manuel olarak güncellemeyi siz yapabilirsiniz. Güncellemeleri otomatik almak için Ayarlar kısmından Sistem bölümüne giriş yaparak Otomatik İndirmeler seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir. Daha sonra bir güncelleme geldiğinde ve siz Playstation’un başında değilken bile güncelleme yapmasını istiyorsanız bunu etkinleştirebilmek için Güç Tasarrufu Ayarları bölmesine girerek oradan Dinlenme Modunda Kullanılabilen İşlevleri Ayarla kısmında bulunan PS4’ü Ağdan Açmayı Etkinleştir seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Cihaza bir güncelleme geldiğinde bunu kontrol etmek istiyorsanız da farklı bir yol izlemeniz gerekmektedir. Hem oyunlarınıza gelen güncellemeleri hem de cihaza gelen güncellemeleri kontrol etmeniz mümkün. Oyunlara gelen güncellemeleri takip etmek için oyunları listelemeniz yeterli. Hangi oyuna güncelleme geldiğini görüp güncelleyip güncellememek artık sizin inisiyatifinizde.

Cihazın kendisini otomatik olarak güncellemesini istemiyorsanız da cihazdaki Seçenekler düğmesini bastığınızda ekranınıza çıkan yan menüden Güncellemeyi Kontrol Et seçeneğini aktive edebilirsiniz. Bu sayede gelen güncellemelerden haberiniz olur ve cihazınız güncelleme yapmak için yalnızca sizi bekler. Güncelleme yaptıktan sonra ise rahatlıkla oyun keyfinize devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu