Oyun

Başarılı Espor Takımları Nasıl Antrenman Yapar?

Başarılı Espor Takımları Nasıl Antrenman Yapar?

Espor dünyasının kalbi olan esports ekibi, bugün dünya çapında milyonlarca izleyiciye ve milyonlarca dolarlık sermayeye sahip ve bu ekiplere katılan oyuncular gerçek profesyoneller gibi çalışıyor. Sıkı bir eğitim programını takip edin. Dünyanın en başarılı espor oyuncularının hayatlarına daha yakından bakın.

Bilgisayar oyunu oynayan insanları genellikle öğleden sonra uyanan, sağlıksız beslenen, oturmaya meyilli, sosyal bir hayat yaşamayan kişiler olarak düşünürüz. Bu bir süredir böyle değil. Dünyanın en başarılı sporcuları nasıl sıkı bir disiplinle antrenman yapıyorsa, espor oyuncuları da aynı disiplin ve başarıya yönelik dikkatle yaşarlar.

Esports oyuncuları artık profesyoneller gibi yaşamak zorunda. Son rakamlara göre dünya genelinde 380 milyon espor izleyicisi bulunuyor ve sektör yaklaşık 900 milyon dolarlık sermayeye sahip. Bu nedenle, abur cubur yemek ve kola içmek gerçek bir espor oyuncusu olamaz. Dünyanın en başarılı espor oyuncularının hayatlarına daha yakından bakın ve sıkı antrenman programlarına bir göz atın.

Yarına Kadar Oynamak Yok

İşten veya okuldan eve geldiğinizde en sevdiğiniz bilgisayar oyununu açıp sabaha kadar uyumadan oynayabilirsiniz. Hayat sizin, ancak profesyonel espor oyuncuları için bu tür sabah ritüelleri söz konusu değil. Herkes erken yatar, uykuya dalar ve zamanında uyanır.

Profesyonel espor ekipleri günde ortalama 6-8 saat antrenman yapıyor. Antrenman başlama saatleri sabah 9’da veya sabah 10’da değişir. Başka bir deyişle, esporcuların ve kadınların da dikkat etmesi gereken çalışma talimatları vardır. Boş zamanlar dışında kimse beni bırakıp küçük bir oyun oynamama izin vermek istemiyor. Sonuçta bu bir ekip işidir.

Profesyonel espor takımı oyuncuları haftada ortalama 50 saat antrenman yapıyor. Ancak önemli turnuvalardan önce çalışma temponuzu artırabilir, bu tür turnuvalardan sonra antrenman sürenizi kısaltabilirsiniz. Ancak tüm profesyonel espor oyuncuları, özel tatiller dışında sıkı bir antrenman programına tabidir.

Hem Oynayıp Hem Yiyecek Yemek Yok

Birçok espor takımı, espor takımının finansal gücüne güvenseler bile aynı kampüste kalır. Herkesin kendi alanı, ortak bir eğitim alanı, özel dinlenme ve genel bir eğlence alanı vardır. Bunu profesyonel bir spor takımı kurmak olarak düşünün. Yemek dâhil her şey planlı.

Profesyonel sporcular iyi bir zihinsel güç kullansalar da fiziksel olarak hareketsizdirler ve bu nedenle uygun bir beslenme programına sahiptirler. Beslenme uzmanı tarafından hazırlanan bu programlar uzmanlar tarafından özenle hazırlanır ve tüm esporculara günde üç öğün sağlıklı bir diyet verilir.

Diyet yapmanın yanı sıra sporcuların fiziksel aktiviteleri de unutulmaz. Boş zamanlarınızda spor yapabileceğiniz bir alan bulunmaktadır.

Teknik Yardımı Sorun Olmamaktadır

Dünyanın en başarılı espor takımlarından Team Liquid’in tesislerine bakarsanız Dell’e bağlı olduğunu görebilirsiniz. Bu iş birliği ile işlemciler, grafik kartları, monitörler, ışıklar ve diğer tüm donanımlar sağlanacaktır. En az gecikmeli internet bağlantısı ile desteklenen bu sistem sayesinde oyunseverlerin teknik sorunlarla uğraşmasına gerek kalmıyor.

Bu işbirliği hem Team Liquid’e hem de Dell markasına fayda sağlar. Dell, geri bildirime büyük önem verir ve bu ekibin sunduğu ürünlerin gerçek profesyoneller tarafından kullanıldığını bilir. Bu geri bildirim sayesinde piyasadaki cihazlar güncellenecek veya kaldırılacak.

Team Liquid gibi büyük ekiplerin yanı sıra 7/24 teknik destek sağlayan ek ekipler de bulunmaktadır. Ekip, bir binadaki en küçük cihazların bile çalışma prensiplerinde uzmanlaştı. Bu cihazlar, donanım veya internet bağlantısı ile ilgili sorunlar, her biri için çok sayıda yedekleme ile mümkün olan en kısa sürede çözülecektir.

Psikolojik Destek Sağlanmaktadır

Profesyonel bir espor takımındaki oyunculara bakarsanız, çoğunun 18 ila 25 yaşları arasında olduğunu görürsünüz. Diğer sporlarla karşılaştırıldığında, bu çok genç bir yaş grubudur. Ayrıca espor kariyeri yaklaşık beş yıl sürer ve biter. İşte bu gençlerin kısa kariyerlerine nasıl hızla başlayabilecekleri, terfi edebilecekleri ve emekli olabilecekleri göstermektedir.

Ne yazık ki, espor endüstrisinin büyümesi bu genç oyuncular üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor. Birçoğu tükenmişlikle karşı karşıya ve espor dünyasına hızla veda ediyor. Bu nedenle oyunculara psikolojik destek sağlayan profesyonel espor takımı profesyonelleri her zaman vardır.

Bu profesyoneller oyuncuya psikolojik destek sağlar ve antrenman programının oyuncunun verimini artırmasını sağlar. Milyonlarca dolar kazanmak için hayatını vermek zorunda değilsin. Bu açıdan bakıldığında, espor oyuncuları için belki de en kolay görev oyunu oynamaktır. Buradaki zorluk, zihni ve bedeni oynamaya hazır hale getirmektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu