internet

Yasaklı Sitelere Google Translate ile Giriş

 

Yasaklı sitelere Google Translate kullanarak giriş yapabilir ve VPN kullanmadan güvenle internette dolaşabilirsiniz.

Yasaklı sitelere giriş konusu birçok kişi tarafından merak edilen konulardan biridir. Özellikle ülkemizde çeşitli sebeplerden dolayı sitelere erişim yasağı gelebilmektedir. Bu kararlara rağmen internet kullanıcıları yasaklı sitelere girmek istemektedir. Bu sitelere girmek için en çok kullanılan yöntem VPN bağlantısı olmaktadır.

VPN kullanmanın yanında Google Translate kullanarak da yasaklı sitelere girmek mümkün olmaktadır. VPN kullanmanın güvenilirliği konusunda şüphelerin olmasından dolayı alternatif yollar aranmaktadır. Bu yollardan en bilinenin Google Translate olmaktadır.

Yasaklı Site Nedir?

Ülkemizde ve Dünya’nın birçok yerinde kanunlar ve ülke çıkarlarına karşı olduğu tespit edilen sitelere mahkeme kararı ya da farklı şekilde yasaklama gelmektedir. Bu siteler normal faaliyetlerine devam etmektedir. Ancak siteye ülkemiz üzerinden erişmek ve bağlantı kurmak engelleniyor.

Yakın tarihimizde Twitter ve Youtube bilinen ve belirli bir süre engellenen siteler arasında yer almıştı. Bu iki sitenin dışında bir dönem Wikipedia da yasaklanan siteler arasında bulunmaktaydı. Bu sitelerin haricinde pornografik ve ahlaka aykırı siteler de engellenmektedir.

Hemen her internet kullanıcısı yasaklı sitelere girmek istediğinde VPN programları üzerinden bağlantı kurmaktadırlar. Bunun yanında DNS ayarlarının değiştirilmesi de yasaklı sitelere erişmek için kullanılmaktadır. Ancak bu durumda bazı sakıncalar bulunmaktadır. Risk taşımayan ve program kullanmadan yasaklı sitelere girmek ise Google Translate ile girmek mümkün olmaktadır.

Google Translate ile Yasaklı Sitelere Giriş

Google Translate ile yasaklı sitelere giriş oldukça basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için yapılması gerekenler ise şunlardır.

  • Google Translate internet sayfasını açın.
  • Çeviri kısmına girmek istediğiniz sitenin adresini girin.
  • Sitenin adı tam olmalıdır ve http ya da https içermelidir.
  • Sonrasında çeviri butonuna basın.
  • Sonrasında çevrilen kısımda yer alan sitenin üzerine tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz.

Bu yollar ile yasaklı sitelere girmek mümkündür. Bu sayede VPN ve diğer yollardan kaynaklanabilecek güvenlik açıkları engellenmektedir. Bu hizmette esas olan konu şudur. Herhangi bir siteye farklı dillerden erişmek için kullanılmaktadır. Bu sayede yasaklı siteler girmek de mümkün olmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu