internet

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link uygulaması nasıl kullanılır? Sorusu çok sorulmakta ve araştırılmaktadır.

Steam Link uygulaması; Android için çıkmış bir uygulamadır. Steam uygulaması Steam oyunlarını TV’ler ve cep telefonu üzerinden çok rahat oynayabilmenizi sağlar. Steam Link cihazlarına bağımlılık durumunu ortadan kaldıracak bu uygulama evdeki ağınızın bütününü bir oyun platformuna dönüştürülmesidir.

Steam Nedir?

Steam; bir dijital dağıtım platformu olmaktadır. Steam kullanan insanlara çoklu ortamlarda hizmet veren bir uygulamadır. Eklenti paketi, yazılım, oyun, video ve oyunlar ile olan bütün herşeyin satışlarını Steam üzerinden bilgisayara yapılarak direk indirilebilir.

Steam Link Uygulamasını Kullanma

Steam Link  uygulamasını ilk önce indirmeniz gerekir. Uygulamanın indirme işlemleri olmadan asla uygulama kullanılamaz. İlk önce Google Play Store uygulaması ile Steam Link’i indirmeniz gerekmektedir. Steam uygulamasının indirme işlemi bittikten sonra kullanacağınız bilgisayar yada cihazın aynı olan ağlarından birbirlerine bağlı olması gerekir. İlk önce uygulama için uyumlu gamepad cihazı ile eşleşmesi gerekir. Bunun sebebi ise  uygulama ilk önce kullanıcılara bu konu ile soru sormasıdır.

Steam Link uygulaması kullanmak için çok özellikleri olan klavye ve mouse gerekmemektedir. Bilgisayarınızdaki kullandığınız bütün parçalar ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. O yüzden sizlere ek bir masrafta çıkmamış olur. Oyunlarınızı da keyif içinde oynayabilirsiniz. Steam Link uygulamasını kullanmak için tercih edilen cihazların üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bundan dolayı yüksek derecede sorunsuz ve avantajlı bir biçimde oyun oynayabilirsiniz. Oyunları isterseniz dokunmatik olarak ekran üzerinden çok kolay oynanabilir.

Steam Link Uygulaması Bağlantı Kalitesi

Steam Link uygulama kalitesi değişmektedir. Steam Link uygulaması en iyi Android TV için geçerli olmaktadır. Ethernet kablosunu kullanarak bilgisayarınızı modeme bağlamanız gerekir. Daha sonra Android TV’nizi Ethernet kablosu ile modeminize bağlamanız gerekir. Bunu yaparak çok iyi performans sağlayabilirsiniz. Telefon ve tabletler için en iyi Steam Link performansı ise; Ethernet kablosunu bilgisayarlarınıza 5Ghz Wifi modeme bağlanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Android cihazınızı Wi-Fi ağına 5GHz bandında bağlamanız gerekmektedir. Android cihazınızın modeme uygun bir yerde olması halinde sorun yaşamadan bağlantınız gerçekleşmektedir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu