Yazılım

Performans Canavarı Nvidia 397.31 Çıktı

 

Ekran kartı sektöründe eşsiz bir yere sahip olan ve zirvede ki yerini korumaya devam eden Nvidia, durmak bilemeden yeni performans artışı çalışmalarına devam ediyor.

Vulkan 1.1 destekli yeni 397.31 güncellemesi sayesinde, performansa aç oyuncular için mükemmel bir yenilik sunacak.

Özellikle BattleTech ve FrostPunk oyunlarında ki performansı desteklemek amacıyla yayınlanan Nvidia GeForce Game Ready 397.31 WHQL güncellemesi, RTX teknolojisini bu yeni güncelleme ile beraber kullanıcılarına sunuyor. Bu teknoloji sayesinde ekran kartları üzerine bir devrim gerçekleşecek.

RTX Teknoloji İle Daha Fazla Verim

Nvidia’nın bir ışın izleme teknolojisi olarak sunduğu RTX, Bu sayede oyunculara gerçek zamanlı sinematik görüntüler sunacak.

Nvidia en az 10 yıldır piyasaya sürmeyi beklediği RTX teknoloji üzerinde çalışıyordu. Nvidia Optix Uygulama programlama sistemi üzerinden yapılan RTX teknolojisi, aynı zaman da Vulkan ile beraber de çalışabiliyor. Aynı zamanda yapılan bu güncelleme ile beraber Vulkan 1.1 desteği de sisteme ekleniyor.

Bu sayede Doom gibi Vulkan ile geliştirilen oyunlarda büyük bir FPS artışının yaşanması bekleniyor. Ancak gerçek bir performans artışı için oyunların Vulkan desteğini de sağlaması gerekecek.

Yine yapılacak olan 397.31 güncellemesi ile birlikte HDMI ses sürücülerinde de bariz bir değişiklik olacak. Bu sayede Nvidia artık 32 kHz, 88,2 kHz ve 176,4 kHz düzeylerini de iyi bir şekilde destekleyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu