Yazılım

Windows 8 ve İşletim Sistemleri Hakkında Püf Noktalar 

 

 

Windows 8 işletim sistemleri söz konusu olduğunda birçok püf noktasının olması kullanıcı deneyiminin artmasını sağlar.

 

Windows 8 işletim sistemleri hakkında püf noktalar oldukça popülerdir. Çünkü piyasadaki birçok bilgisayar bu sistemin hakimiyeti altındadır. Özellikle şirketlerde kurumsal olarak tercih edilen birçok programda olduğu gibi bu programda da çok sayıda pratik püf noktası söz konusu olduğundan uygulama olarak geliştirilen Windows sektörün adeta lideri haline gelmiştir.

 

1985 doğumlu olan ve günümüze kadar çok fazla gelişim gösteren bu işletim sistemi, birçok yararlı özelliğiyle hala popülerliğini korumaktadır. Özellikle bir Microsoft hesabı oluşturmanızı sağlayan özellikleriyle dikkat çeken işlemler, farklı özelliklere erişebilme konusunda üstün bir performans göstermektedir. Farklı ve karışık bir yapıya sahip olan bu sistemde araç çubuğunun pratik uygulamalara geçiş sağlaması son derece önemli hale gelmiştir.

 

Bu gibi birçok pratik özelliğe sahip olan işletim sisteminde kolayca işlem yapmak için en sık tercih edeceğiniz kısayolları sizin için toparladık.

 

Windows 8 Araç Çubuğu

 

En sık kullandığınız uygulamaları Windows 8 araç çubuğuna ekleyerek pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Beş uygulamayı buraya yerleştirmenizin mümkün olduğu uygulamalarla aynı zamanda geniş kolaylığı da söz konusu olmaktadır. Farenin sol üst kısmına tıkladığınızda uygulamalarınızın küçük simgelerle görünür olması pratik çözümler bulmanızı sağlayacaktır.

 

Uygulamaları Kapama

 

Uygulamaları kapatmak için ise sadece el simgesini görmeniz yeterli olacaktır. Metro uygulamalarından sadece CTRL+P tuşlarına basarak çıktı almanız mümkün olabilir. İşletim sistemini güncel tutmaya devam ettiğinizde yeni kullanıcılar atama konusunda da son derece pratik çözümler bulabilirsiniz. Skydrive özelliğini kullanarak uygulamaların başarılı bir şekilde kullanılması ve sonrasında depolanması mümkün olabilir Bulut depolama sayesinde verilerinizin kayıp riskini de en aza indirmiş olacaksınız.

 

Hızlı Ayarlar

 

 

Genelde cihazı yeni aldığınızda ortaya çıkacak olan hızlı ayarlar üzerinden işlevsel ve güvenli kullanımları oluşturabilirsiniz. Bunun için Windows 8 tüyoları adı verilen uygulamaların kendi kullanım şeklinize göre ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Pratik kullanım özellikleri jestler sayesinde tercih edeceğiniz çok sayıda işlemin başarıyla yapılması için cihazınızı birkaç dakika kullanmanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu