Yazılım

Whatsapp uygulamasına 2 yeni özellik geliyor

 

Birçok insanın kullandığı haberleşme ve mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’a geçtiğimiz zamanlarda 2 yeni özelliğin geleceği bildirildi. Peki. Whatsapp’a gelecek olan 2 yeni özellik hangileri? İşte cevabı…

1-) Çoklu cihaz desteği

Birçok insan bu özelliğe bayılacak. Herkesin Whatsapp uygulamasını kullanırken şikayetçi olduğu konulardan birisi de Whatsapp’a tek telefondan bağlanılabilmesiydi. Diğer cihazlardan bağlanmaya izin verilmiyordu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar 4 farklı cihaz üzerinden artık Whatsapp’a bağlanabilecekler.

2-) Otamatik silme

Covid-19’un tüm dünyada yaygınlaşması üzerine artık herkes görüntülü konuşmaya ve birbirleri ile uygulamalar aracılığıyla haberleşmeye başladı. Bu durum tabi ki en fazla Whatsapp uygulamasını etkiledi. Herkes Whatsapp üzerinden birbirleriyle haberleşince Whatsapp yeni bir özelliğin gelmesini gerekli gördü. Peki otamatik silme özelliği nedir?

Whatsapp covid-19’dan dolayı yaygınlaşan mesajlaşmaların otomatik olarak silineceğini duyurdu. Gönderme butonunun sağ tarafında bulunan “1” simgesine dokunup mesajınızı öyle gönderirseniz sohbet bittikten sonra otamatik olarak gönderdiğiniz mesaj silinecek. Bunu yapmasındaki amaç ise ani bir saldırıda kişilerin önemli bilgilerinin çalınmasını önlemek.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu