Yazılım

Blaize, Yapay Zeka Uç Hesaplama için düğmeye bastı

Blaize, Yapay Zeka Uç Hesaplama için düğmeye bastı

 

Blaize, uçtaki yapay zeka uygulamalarının hesaplanması ve ürünleştirilmesi için günümüzün karşılanmamış gereksinimlerinin üstesinden gelmek için tasarlanan, şirketin ilk AI bilgi işlem donanım ve yazılım ürünlerini duyurdu.

Eski GPU / CPU çözümlerine kıyasla birden fazla özellik geliştirmesi ile Blaize Pathfinder ve Xplorer platformları, Blaize AI Software Suite ile birleştiğinde, geliştiricilerin çok çeşitli uç kullanım durumlarında daha pratik ve ticari olarak uygulanabilir uç AI ürünleri için yeni bir çağ başlatmasını sağladı.

Uçtaki yapay zeka talebinin tüm endüstrilere dönüştürmesi ve yapay zeka işlevselliğinin yeni ürünler için “olmazsa olmaz” bir gereklilik haline gelmesi nedeniyle, uç yapay zeka pazarlarının hızla büyümesi bekleniyor. Omdia Research, yonga seti gelirinin 2025’te 51 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor.

Blaize POC müşterileri, Blaize’in benzersiz ürün özelliklerinden yararlanarak, uçtaki gerçek zamanlı AI kullanım durumlarını gerçeğe dönüştürüyor.

İşte örnek uygulamaların içeriği:

– Endüstriyel: İnsan ve robot poz tespiti ve konumu, ürün kimliği ve sayımı, ürün kalitesiyle birlikte 100 ms’den az toplam gecikme izleme ile 50FPS’de beş bağımsız sinir ağı çalıştırma.

– Akıllı Şehir: İnsan algılama, poz, konum, otomatik algılama ve trafik kesişme güvenliği ve güvenliğini izleyen 50FPS’de çalışan üç bağımsız sinir ağı.

– Sensör Füzyonu: Yüksek çözünürlüklü FHD video ve Blaize GSP’de grafik tabanlı eksiksiz bir uygulama olarak çalışan Lidar / Radar sensör füzyonu.

– Son kilometre teslimatı: HD kameraların 30FPS’de ve lidar / radarda 100 ms’den az gecikme ve 15 W’tan az güçle sensör füzyonu.

– Perakende: Mağaza güvenliği ve güvenliği için insan algılama, konum, maske ve hırsızlığı izleyen 50FPS’de çalışan dört bağımsız sinir ağı ve ürün algılaması.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu