internet

Türk Telekom Modem Kullanıcı Adı Şifre Bulma

Türk Telekom Modem Kullanıcı Adı Şifre Bulma

 

Kulllandığınız internet modem kullanıcı adı ve şifresini Türk Telekom’un sunduğu hizmet ile öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken 6606’ya SIFRE yazarak boşluk bıraktıktan sonra mesaja hizmet numaranızı ekleyerek gönderebilir, internet kullanıcı bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adınızı bilip şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken ise TEKSIFRE yazıp 6606’ya boşluk bıraktıktan sonra hizmet numaranız veya kayıtlı e-posta adresinizi yazarak Tek Şifre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Modem Arayüz Kullanıcı Adı Şifresini Bulma

Modeminizi uzakta ise arayüz ile modeminizi sıfırlayıp veya ayar değişikli imkanı tanımaktadır. Bunu yapmak için ise sadece kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmek yeterli. Eğer daha önce şifrenizi değiştirmediyseniz kullanıcı adınız ve şifreniz

kullanıcı adı : admin – şifre : ttnet

kullanıcı adı : admin – şifre : admin

kullanıcı adı : admin – şifre : turktelekom

kullanıcı adı : admin – şifre : 1234

bu şekilde sabittir.

Eğer şifrenizi veya kullanıcı adınızı değiştirip hatırlamıyorsanız modeminizin arkasında bulunan küçük noktadan modeminizi resetleyip bilgileri sıfırlayabilirsiniz.

Türk Telekom Modem Şifresi ve Adı Değiştirme

Bilgisayarım klasörüne gelip oradan Ağ penceresine gidiyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan sayfada bağlandığımız ağın bilgileri çıkacaktır orada “Ağ alt yapısı” altında bulunan yere tıklıyoruz kullandığımız modemin adı olacaktır herkeste farklı olur.

Tıkladıktan sonra karşıma kullandığımız internetin arayüz sayfası gelecek oraya kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi yazarak giriyoruz.

Karşımıza gelen sayfada Kablosuza tıklıyoruz ve temel ayarlar bölümüne gidiyoruz orada buluna modem ağı adı ve şifreye istediğimiz şekilde yazıyoruz ve kaydediyoruz. Yaptığımız işlem ile istediğimiz modem adı ve şifreyi belirlemiş oluyoruz.

TTNet Hizmet Numarası

444 1 444 numaralı telefonu arayarak TTNet müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu