Donanım

TSMC, 2021’den İtibaren Belirli Intel Ürünlerini Toplu Üretecek

TrendForce tarafından yapılan bir pazar analizine göre, Intel’in TSMC ile olan üretim çabaları, bu şirketin Intel’in kendi fabrikalarında kullanılacak üretim teknolojisi için potansiyel bir TSMC teknoloji lisansının çok ötesine geçecek.

Pazar araştırma firması, Intel’in bunun yerine, 2H2021’den başlayarak, bazı CPU olmayan ürünleri için toplam üretimin % 20-25’i oranında gofretleri doğrudan TSMC’den tedarik edeceğini söylüyor.

Ancak üretim anlaşmasının bunun ötesine geçeceği söyleniyor, TSMC, Intel’in 5 nm üretim düğümünde Intel’in Core i3 CPU’ları için siparişleri alıyor.

Intel’in kendi üretim yeteneklerine göre ölçeklendirmesi yıllar alacaktır.

TrendForce’a göre, bu çaba TSMC’nin 2022’de yarı iletken üreticisinin 3 nm teknolojisini kullanarak Intel’in orta kademe ve üst düzey CPU’larının belirli tahsislerini üretmesiyle yukarı doğru ölçeklenecek.

TrendForce, Intel’in ürün gruplarının artan dış kaynak kullanımının şirketin yalnızca faaliyetlerine devam etmesine izin vermeyeceğine inanıyor.

Hareket aynı zamanda Intel’in rakip AMD’nin üretim avantajlarıyla daha kritik ve zamanında bir şekilde açığı kapatmasına da izin verecek.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları