Donanım

Yeni Canavar Ekran Kartı Yolda

 

Oyuncuların gözünde çok kıymetli olan GTX1080 ve 1080Tİ’den sonra yeni bir canavar çıkacağı bilgisi sızmış durumda, GTX1180 ismini alacak bu canavarın 1.200 Dolar’dan satışa çıkacağı duyuruldu. Temmuz ayı gibi çıkacak bu ekran kartı çok büyük vaadlerle geliyor 1080’e göre tam 2 kat daha fazla performans vereceği söyleniyor.

Sızdırılan bilgiler arasında bu canavarın GDDR5 değil, yeni çıkacak olan GDDR6 teknolojisinde olacağı söyleniyor aynı zamanda 16 GB’lık kartlara sahip olacakları da söylenenler arasında.

Özelliklerine gelecek olursak sızan bilgiler şu şekilde;

3584 CUDA çekirdeklerin kullanılacağı,8 veya 16 GB’lık bir ekran kartı olacağı ve en büyük vaad olan saniyede 512 GB’lık bir değerle piyasaya geleceğinden söz ediliyor.

Tabi ki böyle bir canavarın ucuz olması beklenmiyordu fiyatı konusunda söylenenler dudak uçuklatıyor verilen fiyat 1200 dolar olmakla beraber güçlü sistemler için yaraşır olacağını söylemek de doğru olur.

Bu ekran kartlarına sahip olacak oyuncuların ceplerinin boşalacağını ama yüzlerinin de gülümsemeyle kaplanacağını söylemek yanlış olmaz çünkü piyasayı kasıp kavuracak olan bu teknolojinin herhangi bir oyunu yüksek özelliklerde kaldırmaması söz konusu değil. Yeni çıkan ve bu 1 sene içerisinde çıkacak bütün oyunları kaldıracağından söz edilen bu canavarlar hem mühendislerinin alnının teri hem de oyuncularının en sevdiği parçaları olacağa benziyor.

Temmuz ayında göreceğimiz bu canavarların neler yapacağını görmek için beklemek gerekiyor

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları