Yazılım

Root Nedir? Android Cihazda Nasıl Yapılır?

 

Android telefonlarınıza Root işlemi sayesinde birçok özellik ve olanak sağlanır. Peki Root nedir ve nasıl kullanılır inceleyelim.

Telefonunuzun sistemi Android yazılım ise siz de Root atmak işleminden yararlanabilirsiniz. Bu işlem Android telefonlarınıza birçok özellik ve olanak sağlamaktadır.

Root Atmak

Telefonlarınızı rootlamak ve ya root atmak, cihazınızda kullanılmayan ve ya kullanılamayan işlemlerin çalıştırılmasını sağlamaktadır. Ayrıca rootlamak işlemi telefonunuzun sistemine dosya ekleme, çıkarma ve silme gibi birçok olanak sağlamaktadır. Eğer telefonunuzda farklı işlemler gerçekleştirmek istiyorsanız rootlamak bu işlemler için kolaylık sağlayacaktır.

Android Cihazlar İçin Root

Android sistemli telefonunuza root atma işlemi yapmak istiyorsanız belirli birkaç adımı takip etmelisiniz. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına gitmelisiniz. Daha sonra Ayarlar bölümünde en altta olan sisteme girmelisiniz. Sisteme girdikten sonra yine en altta Cihaz Hakkında bölümüne giriş yapın. Bu kısımda yer alan Yapım Numarası bölümüne 3 ve ya 5 defa tıkladığınızda işlem yapılıyor uyarısını göreceksiniz. Uyarıyı gördükten sonra Cihazın Geliştirici Seçenekleri diye bir kısım göreceksiniz. Bu kısımdan sonra ise aynı şekilde Ayarlar bölümünde Cihaz Hakkında kısmına giriş yapmalısınız. Eğer yaptığınız işlem aktif ise menüye giriş yapmalısınız. Bu işlemden sonra Usb Hata Ayıklama Modu aktif olacaktır. En sonunda ise Android cihazınız Root için uygun hale gelecektir.

Bu işlemler sonucun da hazır hale gelen root Android cihazlar için kullanılabilirdir. Artık bu işlemler sonucunda Rootlama işlemlerini halledebilirsiniz. Bu işlem sadece Android cihazlar için geçerli olduğundan dolayı iOS sistemleri için geçerli değildir. Fakat aynı işlem iOS telefonlar için Apple mağazalarından yardım alabilirsiniz ve ya danışabilirsiniz. Eğer bu işlemlerden anlamıyorsanız en yakınınızdaki telefon mağazalarından da yardım alabilirsiniz.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları