Donanım

RGB Aydınlatmalı ASUS CMP 30HX Madencilik Kartı

Son dönemlerde hızla büyüyen kripto para borsalarına talep arttıkça, ücret ödemeden kendi parasını kazanmak isteyen kişiler mining sektörüne el atmaya başladır.

Ülkemizde ve hatta dünya genelinde yaşanan bu çılgınlık birçok yapılanmayıda beraberinde getiriyor. Mining işine giren kişiler sistemlerini o derece verimli kullanmak istiyor. Bunun içinde en değerli madencilik işini sıkıntısız yapmak için en değerli ekran kartlarını tercih ediyor.

NVIDIA CMP (Kripto Madencilik İşlemci) 30HX kartı ASUS RGB aydınlatma ile kartın kendi versiyonunu ortaya çıkardı.

ASUS CMP30HX-6G, ekran konektörleri hariç ASUS GeForce GTX 1660 SUPER DUAL EVO ile aynı tasarıma sahip.

Kart, bu kartlar için en yaygın tasarım gibi görünen çift fanlı soğutma çözümüne sahip 2.7 yuvalı bir tasarıma sahip. Saat hızları ve bellek yapılandırması, CMP 30HX’in dayandığı GeForce GTX 1660 SUPER ile aynı olan Gigabyte’larınkiyle aynı.

ASUS CMP 30HX’in 799 USD’lık fiyatı ile Mayıs ayında piyasaya çıkacağı bildiriliyor.

Bu kartın performansını merak edenler bir müddet beklemek zorunda kalacak.

Kripto para madenciliği, geçen haftalar da Çin’de meydana gelen bir elektrik kesintisinden dolayı sekteye uğramıştı. Bunun neticesinde ise coin fiyatlarında sert dalgalanmalar yaşanmıştı.

Bu dalgalanmadan bitcoin yatırımcıları zarar etse de, Elon Musk’ın destek verdiği Dogecoin etkilenmeden normal seyrinde devam etmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu