Donanım

NVIDIA RTX 3000 Serisi Ekran Kartlarının Türkiye Satış Fiyatı

NVIDIA RTX 3000 Serisi Ekran Kartlarının Merak Edilen Türkiye Satış Fiyatı

Nvidia yeni nesil ekran kartlarını kullanıcısı için tanıttı. Tanıtım esnasında nvidia yeni nesil RTX 3070 ile RTX 3080 ve RTX 3090 modellerinin Türkiye satış fiyatlarını da açıkladı…

Şirket haftalarca yeni nesil ekran kartları üzerinde çalışmalar yapıyordu. Bu da kullanıcısının daha fazla beklentiye girmesine ve daha fazla meraka düşmesine neden oldu… kullanıcısını daha fazla merak ettirmek istemeyen firma RTX 3000 serisinin tanıtımını yaptı.

Nvidia’nın tanıttığı yeni ekran kartları kullanıcısının merakını bir nebze de olsa giderdi. Kartların özelliklerini anlatırken, fiyatları hakkında da bilgiler verdi. İşte fiyat detayları…

Nvidia Yeni Nesil Ekran Kartlarının Tanıtımlarında Hangi Bilgilere Yer Verildi?

Nvidia RTX 3000 sersinde bulunan kartlar için öncelikle fiyat haberini paylaşmamız faydalı olacaktır. Bilindiği üzere diğer seride belirlenen yüksek fiyatlar nedeni ile şirket istediği satış gelirlerini elde edemmiş ve yeni nesil kartlarda daha uygun fiyatlara gideceğini belirtmişti. Açıklamalara göre nvidia 3000 serisinde yer alan yeni nesil ekran kartları eski seri ile hemen hemen aynı olacaktır. Yani kullanıcılar, aşağı yukarı eski sürüm ile aynı fiyatı ödeyecek ama daha güçlü bir ekran kartlarına sahip olacaklar. Bu da yeni nesil kartlara olan ilgiyi fazlası ile artırmıştır.

Nvidia RTX  3070 Serilerinin Türkiye Fiyatları

Ağustos ayında ürerime geçip, ekim ayında satışa çıkarılacak olan RTX 3070 fiyatı 499 dolar olarak belirlenmişti. Yeni nesil kartların Türkiye satış fiyatı ise 4.000 805 tl olarak belirlenmiştir.

Nvidia RTX 3080’nin Türkiye  Fiyatı Nedir?

17 ekimde Türkiye’de satışa sunulması planlanan nvidia RTX 3080 yeni nesil ekran kartları için belirlenen yurt dışı fiyatı 699 dolar olarak kullanıcısına bildirilmişti. Türkiye’deki kullanıcıları ise ülkemizdeki satış fiyatını merak etmektedir. Ülkemizde satışa çıkacak serinin fiyatı ise 6.000 690 tl olarak açıklandı.

Nvidia Rtx 3090 Türkiye Satış Fiyatı

Nvidia RTX 3090 eylül ayının 24’ünde ülkemizde satılmaya başlayacaktır. Yurt dışı fiyatı 1.499 dolar olarak karşımıza çıkarken, ülkemizde satılacak olan en güçlü ekran kartının fiyatı 14 bin 400 tl olarak belirlenmiştir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu