Telefon ve Tabletler

POCO F2 Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

POCO F2 Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 

Xiaomi firmasının alt sanayi ürünü olan POCO F2 Pro ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bu makalemizde siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz. Uzun zamandır merakla beklenen telefonu hakkında bugün Twitter üzerinden açıklama yapan POCO firmasının yeni modeli olan POCO F2 Pro’nun detaylarına hep birlikte göz atalım.

Daha önce Pocophone F1 modeli ile karşımıza gelmişti

Xiaomi firmasının alt dalı olan POCO firmasının geçtiğimiz yıl içerisinde duyurduğu telefonu Pocophone F1 akıllı telefonu piyasalarda yeni olmasına rağmen son derece başarılı satış rakamlarını yakalamıştı. Özellikle de telefonun barındırdığı özellikleri ile aynı segment telefonlara göre daha başarılı olmasından dolayı telefona olan ilginin bu kadar fazla olduğunu biliyoruz. Şimdi ise Xiaomi POCO F2 Pro modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2 farklı model ile gelecek

POCO F2 Pro modelinin resmi tanıtımının yapılmasından sonra telefonun karşımıza 12 Mayıs tarihinde çıkacağı resmiyet kazandı. Özellikle de bu konuda telefonda bulunan özellikleri de açıklayan firmanın POCO F2 Pro modelinde yer alan özelliklerine bakalım.

Telefon öncelikli olarak 2 farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Birinci modelinde 6 GBRAM ile gelecek olan telefonda depolama alanı olarak ise 128 GB Depolama alanı bulunacaktır.

İkinci model de ise biraz daha yüksek RAM ve depolama alanı ile gelecek olan bu telefonda 8 GB RAM kapasitesi bulunurken, 256 GB’da dahili depolama alanı bulunacaktır. Batarya konusunda ise henüz net bir açıklama yapmayan firmanın en az 4000 mAh batarya ile gelmesi beklenmektedir. Daha önce ürettiği model de kullanıcılarına güçlü batarya seçeneğini sunan firmanın POCO F2 Pro modelinde de aynı batarya performansını sunması beklenmektedir.

POCO F2 Pro Fiyatı Ne Kadar?

Ülkemizde de satışa çıkması beklenen POCO F2 Pro modelinin ortalama olarak 600 Euro’luk bir satış fiyatının bulunduğunu belirtelim. Bunun da vergisiz bir şekilde ortalama olarak 4500 TL civarında olduğunu belirtelim. Vergiler ile POCO F2 Pro modelinin ülkemizde ortalama 6 BİN TL civarında bir satış fiyatının olacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu