Telefon ve Tabletler

Oppo Telefon İnceleme

Oppo Telefon İnceleme

 

Oppo firması şu ana kadar birbirinden farklı özelliklere sahip birçok modeli piyasaya sunarak rakipleriyle yarışmaktadır. Gelişen teknolojinin imkânları ile donatılmış, kullanım açısından farklı özelliklere sahip birçok model piyasada yer almaktadır. Bu makalede Oppo Reno modeli ve Oppo RX17 Pro modelleri incelenmiştir.

 

Oppo Reno Modelin İncelenmesi

Tasarımı

Oppo Reno modelinde son dönemde üstten açılır özellikli kamera yani pop-up kameralı telefon modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Bundan anlaşılıyor ki oppo gelecek modellerinde tamamen ekranın alt kısmına entegre yapı da kameraları kullanacağı anlaşılmaktadır.

 

Yüzeyi

Oppo Reno, tasarımıyla güzel görünen bir modeldir ve burada farklı katmanlardan oluşan bir yüzey tasarlanarak yüzeyin ışık altında renk oyunu yapması sağlanmıştır. Yanlardan hafif kavisli olan bu telefonun, kalınlığı 9 mm ve telefonun ağırlığı da 185 gramdır.

Kamerası

Oppo Reno’nun arka yüzeyi tek parça şeklindedir ve kamera modelleri tamamen yüzeyin altına yerleştirilmiş şekilde tasarlanmıştır. Yani kamera çıkıntısı bulunmamaktadır. Kameranın altında ise O-DOT adı verilen bir çıkıntı sayesinde, telefon düz bir zemine bırakıldığında ya da telefon yere düştüğünde kameranın zarar görmesi engellemek amacıyla yapılmıştır. Telefonun ön tarafı ise yine yekpare bir ekran şeklinde olup; telefonun parmak izi sensörü ekranın altına entegre edilerek estetik bir görünüm kazandırılmıştır.

Performansı, Hafızası, Ram, Sim Kart Sayısı ve Diğer Özellikleri

Çalışma performansı hızı yüksektir ve telefonda ayrıca yüz tanıma özelliği bulunmaktadır. Bu telefonda Micro SD kart için ek bir alan bulunmamakta, bu yüzden telefon hafızasını genişletemiyorsunuz. Ayrıca çift sim kart desteği de bulunmamaktadır. Oppo Reno modelinde stereo hoparlör ve ve suya dayanıklılık konusunda sertifikada yer almamaktadır. 6 GB RAM, Adreno 616 grafik işlemcisi ve 256 GB dahili telefonun hafızasına sahiptir.

Ekranı

Telefonun ekranını incelendiğinde yüzey üzerinde herhangi bir çentik bulunmamakta bu sayede ince kenar çerçeve ile birlikte geniş bir görüntü sağlamaktadır telefonda 6,4 inç boyutunda bir ekran ve panel olarak da AMOLED tercih edilmiş. Bu sayede parlaklık değeri ve kontrast değerleri yüksek olan, gayet makul bir ekran ortaya çıkarılmıştır.

İşletim Sistemi

İşletim sistemi olarak bu telefonlarda Android 9 işletim sistemi ve ara yüz olarak da ColorOS 6 kullanılmıştır. Yine telefonda rekabetçi modu seçeneği ile oyunların grafik performansı arttırılabilir ve istenildiğinde telefon dengeli modda çalıştırılabilir.

Oppo RX17 Pro İnceleme

Bu telefon orta segment için geliştirdiği işlemcilerden biri olan sekiz çekirdekli 2.2 GHZ Lig Snadpragon 710dan gücünü alıyor, grafik işlemcisi ise Adreno 616 olup yüksek çözünürlüğe sahiptir. 6 GB RAM ve 128 GB dâhili hafıza üzerinde bulunan orta sınıf bir cihaz olan Oppo RX17 Pro, kaliteli bir oyun performansı sergilemektedir. Bir başka özelliği ön kamera ise 25 mega piksel, arka kamerası 12 megapiksellik olup; bu özellikleriyle yüksek kalitede video çekmek mümkündür. 3700 mAh kalitesinde batarya bulunmakta ve ekrandan parmak izi okuma gibi son teknolojilerle donatılmıştır.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu