Telefon ve Tabletler

Nokia 10 ve Genel Özellikleri

Nokia 10 ve Genel Özellikleri

 

Bir dönem telefon konusunda pek çok özellik bakımından piyasaya damgasını vuran modellere sahip olan Nokia, son dönemlerde de telefon piyasasında yeniliklerle öncü olma yolunda ilerliyor. Modelin özellikle görünüm açısından pek çok telefon kullanıcısının ilgisini çekmeyi başaracağı düşünülmekte. Farklı renk seçeneklerine sahip olan Nokia 10 özellikle pembe, siyah ve mavi olmak üzere üç farklı renkte tasarlanmış. Tasarımın arka kısmına bakılacak olursa, toplamda 5 arka kamera yuvarlak bir biçimde konumlandırılmış durumda. Arka kameralarının 42 MP, 12 MP, 20 MP, 16 MP ve 5 MP olması da yine görülen özellikler arasında. Özellikle selfie çekmeyi seven kişiler için de 12 MP ön kamera bulunmakta. Bu sayede telefonda toplamda 6 kamera yer aldığını söylemek mümkün. Kaliteli fotoğraf çekmek isteyen kişiler için özel olarak tasarlanmış olan bu modelde çözünürlük özellikleri tam olarak bilinmemekte. Fakat diğer telefon modelleri ile benzer bir çözünürlüğe sahip olması bekleniyor.

Nokia 10 ve genel özellikleri konusuna bakıldığında, Snapdragon 865 yonga seti ve 8 GB Ram özellikleri de dikkat çeken diğer ayrıcalıklar içerisinde yer alıyor. Son dönemlerde çokça konuşulan 5G özelliğini bu modelin destekleyeceği de bildirilmiş durumda. 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak olan bu modelin, önceki telefon modelleri içerisinde yer alan Lumia 1020 ile de benzer özelliklere sahip olduğu görülmekte. 18: 9 ekran standardına sahip olması beklenen modelin, oyuncular için de tercih edilebileceği söylenebilir. Çok üst bir oyun keyfi yaşatmasa da genel olarak oyun oynamanın bu modelde mümkün hale gelebileceği görülmekte.

Nokia 10 fiyat açısından bakıldığında, modelin yaklaşık olarak 1000 dolar ile piyasaya sürülmesi beklenmekte. Ayrıca modelin temmuz ve eylül ayları arasında satışa sunulmasının beklendiği de görülmekte. 3D yüz tanıma teknolojisi ile karşılaşabileceğimiz bu modelin tam olarak çözünürlüğü ve diğer özellikleri bilinmemekte. Fakat genel olarak telefonun iyi kalitede fotoğraf çekebilme özelliğinde olduğunu da ek olarak belirtmemiz gerekiyor. Hızlı şarj özelliğine sahip olacak model sayesinde, daha kısa zaman içerisinde şarj imkanına sahip olmak da mümkün.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu