Telefon ve Tabletler

iOS 14 Güncellemesi Gelecek Olan İPhone Modelleri

iOS 14 Güncellemesi Gelecek Olan İPhone Modelleri

 

2020 yılının sonlarına doğru Apple firmasının iOS 14 Güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıkacak olduğunu açıklamasından sonra bazı İPhone modellerinin bu güncellemeleri alıp almayacağı merak ediliyordu. Bu konuda kullanıcıların merak ettiği iOS 14 Güncellemesi Gelecek Olan İPhone Modelleri hakkında sizlere bilgiler sunalım. Sadece İPhone modelleri için değil aynı zamanda İpad tablet modelleri içinde iOS 14 Güncellemesi gelecek olan modeller firma tarafından resmen açıklandı.

iOS 13 Güncellemesi yeni gelmişti

iOS 13 Güncellemesi ile İPhone 6 ve altında kalan modelleri saf dışında bırakan Apple firmasının yeni hamlesi ile birlikte ne gibi güncellemeleri kullanacağı hep merak ediliyordu. Özelikle de firmanın uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu güncellemeler ile birlikte kullanıcılarını çok ciddi güvenlik açıklarından koruyacak olduğuna da kesin gözüyle bakılıyor

iOS 14 Güncellemesi Eylül ayında gelecek gibi duruyor

Firmanın iOS 14 Güncellemesi ile ilgili çalışmalarının sonuna geldiğini ve bu güncellemesini ise Haziran 2020’de yapılacak olan Dünya Geliştiriciler konferansında kullanıcıları ile paylaşması beklenmektedir. Burada iOS 14 Güncellemesinin tanıtımını yapacak olan firmanın Eylül ayının ortalarında ise bu güncellemesini kullanıcılarına sunması beklenmektedir.

iOS 14 Güncellemesini Alamayacak olan Modeller

Firmanın iOS 13 Güncellemesinde yapmış olduğu gibi yine 6S ve sonrasında piyasaya sürdüğü bütün modellerinde bu güncellemeyi verecek olduğunu bekliyoruz. Özellikle geçtiğimiz aylarda gelen İOS 13 güncellemesi ile İPhone 6 ve altında kalan modelleri saf dışında bırakan firmanın yoluna yine bu şekilde devam edecek olması kullanıcıların iOS 15 Güncellemesine kadar rahat olduğunu göstermektedir. Ancak bunun sadece bir iddia olduğunu belirtelim. Apple son dakika sürprizleri yapmayı seven bir firma olduğundan dolayı da kullanıcıların bu konuda tedirginlikleri devam etmektedir.

Emekliye ayrılacak olan İpad modelleri

Firmanın özellikle de iOS 14 Güncellemesinden mahrum bırakacağı 2 model var gibi duruyor. İpad Mini 4 ve İpad Air 2 modellerinin son gelecek olan güncellemelerden muaf olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tabi bu konuda firmanın ne gibi bir adım atacağını kesin ve net olarak 2020 yılının Haziran ayında yapılacak olan fuarda hep birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu