Donanım

MSI, MAG B460 Torpedo Anakartını Çıkardı

MSI, MAG B460 Torpedo Anakartını Çıkardı

 

MSI Intel B460 yonga setine dayalı bir Soket LGA1200 anakartı olan MAG B460 Torpedo’yu piyasaya sürdü.

Bu, MSI Arsenal Gaming (MAG) ürün ailesinin bir parçası olan ve MAG Tomahawk’ın bir çentik altında konumlandırılan yeni “Torpedo” marka uzantısının ilk çıkışını işaret ediyor.

MSI, son birkaç nesildir Tomahawk uzatma değeri eklemelerini yapıyor ve çift Ethernet, arka G / Ç kalkanı gibi özelliklerin yanı sıra tipik fiyatını da yükseltiyor.

MAG B460 Torpedo, ATX form faktörü içinde işleri basit tutuyor.

Kart, 24-pin ATX ve 8-pin EPS güç konektörlerinin bir kombinasyonundan güç alıyor ve CPU’ya güç sağlamak için 13 fazlı bir VRM kullanıyor.
VRM soğutucuları, MAG B460 Tomahawk’takilerden biraz daha küçük görünüyor. PCH üzerindeki minik soğutucu da kaçırmak zor.

MSI MAG B460 Torpido üzerindeki genişletme yuvaları, CPU’ya bağlanan bir PCI-Express 3.0 x16 takviyeli yuva, B460 PCH’ye kablolu bir PCI-Express 3.0 x16 (elektrik x4) yuvası ve diğer iki PCIe x1 yuvasını içeriyor.

Depolama bağlantısı iki M.2 NVMe yuvası içeriyor. Her ikisi de PCI-Express 3.0 x4 kablolaması ve bunlardan biri soğutucu içerir. Altı SATA 6 Gbps bağlantı noktası, bir Realtek 8125B denetleyici tarafından sürülen 2,5 GbE arabirimine sahip.

Yerleşik ses çözümü, ses sınıfı kapasitörler, 8 kanallı jaklar ve kulaklık amplifikatörüne sahip bir Realtek ALC1200 codec kullanıyor.

CoreBoost özellik setinin bir parçası olarak, güç sınırlarını gevşeterek K olmayan 10. Nesil Çekirdek işlemcilerinizden daha fazla performans elde edebilirsiniz.

bahçelievler medyum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu