Telefon ve Tabletler

Meizu 15 Serisi Görücüye Çıktı

 

Uzun süredir teknoloji severlerin merakla beklediği Meizu 15 serisi tam anlamıyla sonunda tanıtıldı. Lite, Normal ve Plus modelleri olarak toplamda 3 farklı model ile karşımıza çıkan ve fiyatı ile performansı arasında inanılmaz bir uyum olan şık akıllı telefon ilerleyen tarihlerde satışa sunulacak.

Meizu 15’in Özellikleri

Meizu 15 orta üst seviyesinde yer almakla birlikte Qualcomm’a ait Snapdragon 660 işlemcisini kullanıyor. Aynı zaman da 4GB’lik bir RAM ve 64 GB ile 128 GB dahili hafızalar ile satışa sunulacak.

Meizu 15 özelliklerinden biride 3000 mAh gibi büyük bir pil kapasitesine sahip olması. Bu sayede şarj ömrünün uzun olacağını söyleyebiliriz. Fakat oldukça hızlı bir işlemci ve yüksek kapasiteli RAM kullanımlarının dezavantajlı etkilerinin görülüp görülmeyeceği henüz tam olarak bilinmiyor.

Meizu 15’de yine eski seri telefonları gibi 16:9 kareye sahip bir ekran kullanılıyor. Ekranın boyutu ise 5,9 inç.

Full HD Super AMOLED ekran teknolojisine sahip olan cihaz, bu ekran teknolojisini Samsung’dan aldı. Bu sebeple oldukça kaliteli ve işlevsel bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın en ilgi çeken ve merak edilen özelliklerinden biri ise 12 MP ve 20 MP’lik iki adet arka kameraya sahip olması. Kameraların sırasıyla Sony IMX 380 ve IMX 350 telefoto lenslere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca cihazın ön kısmında ise yine 20 MP’lik bir kamera bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu