Telefon ve Tabletler

Google, Android telefonunuz için beş yeni özellik getiriyor

Google’ın Android kullanıcıları için sunduğu beş yeni özelliğe göz atacağız.

Google, Google’dan istediğiniz herhangi bir uygulamayı açmasını ve gerekli şeyleri aramanızı kolayca isteyebileceğiniz akıllı Google asistanına gelişmiş değişiklikler getiriyor. “Hey Google” diyerek ve ardından gerekli komutları vererek kolayca yapılabilir.

Google Duo’da ekran paylaşımı

Teknoloji devi, nihayet Google Duo’da onlarla video görüşmesi yaparken arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla ekranı paylaşmayı mümkün kıldı.

Bu özellik zaten Google Meet’te mevcut ve ilginç fotoğrafları, görselleri ve çeşitli içerikleri paylaşmamızı sağlıyor.

Ek olarak, Google, Duo’da bir kişinin aramayı yanıtlayamaması durumunda bir kişiye gönderilebilen bir video-mesaj seçeneği sundu. Bu özellik, işitme sorunları olanlar için ve sesi çalmanıza izin vermeyen çevreler için otomatik altyazı özelliği ile birlikte geliyor.

Telefon uygulaması artık gereksiz istenmeyen aramaları otomatik olarak durdurup engelleyebilecek ve gerçekten de size kimin ve neden aradığını söyleyecektir.
Ayrıca Google, Spam Korumasının bu özelliğinin Android 9 veya üzeri ile birlikte gelen tüm cihazlarda sorunsuz çalışacağını iddia ediyor.

Google, Canlı Altyazı uygulamasında işitme sorunları olanlar için faydalı olacak ses bildirim sistemini yükseltti.

Etkinleştirildiğinde, cihaz bir yangın alarmı, kapı vuruşu veya cihazların bip sesini tanıyacak ve kullanıcıyı yanıp sönerek, titreşerek ve push bildirimleri sağlayarak uyaracak. Bunun yanı sıra Wear OS akıllı saat, benzer etkinliklerde titreşim ve anlık bildirim gönderme özelliği ile de senkronize edilebilir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu