Telefon ve Tabletler

Samsung, Galaxy Note Serisini Gözden Çıkarttı

Samsung, Galaxy Note Serisini Gözden Çıkarttı

Edinilen bilgilere göre Samsung, önümüzdeki yıl yeni bir Note modelini piyasaya sürmeden ‘ün üretimini tamamen durdurmayı planlıyor. Samsung, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamaların ardından 2021 yılında yeni Galaxy Note modellerini piyasaya çıkarmayacağını ve bunun yerine katlanabilir modellere odaklanacağını açıklamıştı. Ayrıca, Note serisinin 10 yıllık bir geçmişe sahip yeni modelinin bu yıl piyasaya çıkmayacağını da kullanıcılar yanıtladı.

Note Serisi Yolun Sonuna Geliyor

Samsung’un Galaxy Note serisini tamamen kapatacağına dair henüz resmi bir açıklama yok ancak aldığımız bilgilere göre bu doğru. Örneğin; Galaxy Note serisi, 31 Ağustos’ta Samsung’a ait markalar için yapılan yenileme başvurusuna dâhil edilmedi. Bu arada şimdi haberlerde note serisinin sonu geldi.

Güney Koreli ETNews tarafından yayınlanan habere göre Samsung, gelecek yıl yeni bir Note modeli piyasaya sürmeyecek. Ayrıca Galaxy Note 20 modellerinin üretiminin de bu yılın sonunda durdurulacağı biliniyor. ETNews, Samsung’un Note serisini bırakmasının ana nedeninin katlanabilir telefonlara odaklanması olduğunu ve Note’un yerini muhtemelen Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Samsung Galaxy Z Flip 4 alacağını savunuyor.

Daha önceki bir açıklamada Samsung, 2022’de yeni bir Galaxy Note telefonu piyasaya süreceğini söyledi. Ancak, son olaylar bu planın askıya alındığını gösteriyor. Ayrıca Koreli şirket, SPen desteği gibi bazı Galaxy Note özelliklerini katlanabilir telefona sunarak Note serisini çalışmaz hale getirdi.

Galaxy Note Özellikleri S22 Ultra’ya Aktarılacak

Galaxy S22 Ultra modeli önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulacak. Yeni cihazın, Galaxy Note akıllı telefonun ana işlevlerini ve tasarımını devraldığı söyleniyor. Galaxy Note serisi üretiminin askıya alınmasının en büyük nedeni, katlanabilir akıllı telefon üretiminin artması. Çünkü önceki seçeneği reddetmek, modeller arasındaki iç rekabeti engeller ve yeni nesil akıllı telefonların lansmanına odaklanmanızı sağlar.

Samsung, 2019’da 12,7 milyon Galaxy Note ve 2020’de 9,7 milyon Galaxy Note sevk etti. Samsung Electronics, gelecek yıl 13 milyon Galaxy Z serisi katlanabilir akıllı telefon satmayı planlıyor. Galaxy S22 serisinin amiral gemisinin önümüzdeki yıl Şubat ayındaki Unpacked etkinliğinden sonra sevkiyata başlayacağı ve Galaxy Z serisinin üçüncü çeyrekte güncelleneceği biliniyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu