Telefon ve Tabletler

Galaxy 9 Mu Geliyor?

Akıllı telefon pazarına ilgi her geçen gün daha fazla büyüme gösteriyor. Böyle olunca da telefon üreticileri artık yeni modelleri piyasaya sunmaya devam ediyor. Şimdilerde dedikodu kazanına dönen bir haber ise Galaxy 9 ile ilgili olduğunu söylememiz gerekiyor. Galaxy 9, her yönden büyük beğeni toplamayı başaracak cihaz olarak karşımıza çıkacak. Konuşulanlara göre piyasaya sürülmesi beklene Galaxy 9, önceki modeli Note8 hem de Apple’ın iPhone X’e benzerlik gösteren yanlara sahip olmaya başlayacak. Galaxy 9’un bu özellikleri taşıyacak olması da pek çok kişi tarafından doğal olarak bir ilgi yaratmayı başarıyor. Aynı zamanda ekranın altına entegre edilmiş bir parmak izi uygulaması devreye giriyor. Galaxy Note 9’da farklı özellik bekleniyor. Onlardan birisi de optik algılayıcı olduğunu söylememiz gerekir. Optik algılayıcı normal şartlarda akıllı telefon dünyası içerisinde beklenen bir olaydır. Fakat daha çok akıllı telefon pazarına gelmesi beklenen Galaxy 9 ile ilgili böyle bir durumun yaşanması bekleniyor. Galaxy 9 modeli, üstün özellikleri ile dikkatleri üzerine fazlasıyla çekmeyi başaracak.

Kilit açma sensörü, cihazın daha güvenli hale gelmesine neden oluyor. Bu sayede parmak izi okuyucu alanına gelerek,  parmağınızı sadece telefonun ekranının belirli noktasına koymanız yeterli olacak. Hemen ardından ise cihazınız parmak izi sensörünü algılayarak kilit açma işlemlerini gerçekleştirmiş olacak. Bu yönü çok büyük beğeni toplamayı başarıyor.  Hem Samsung hem de Apple, 2017’de bu özelliği artık son modelinde de aynı şekilde görmeyi planlıyoruz diyebiliriz.  Parmak izi tarayıcı Galaxy Note8’in arka bölümünde garip bir konuma yerleştirilmiş olacak.  iPhone X’de bir parmak izi doğrulama yöntemi daha önce kullanılmazken, Samsung tarafından çıkartılacak yeni model de bu uygulamanın yer alması bekleniyor. Teknoloji sektöründe farklı pek çok modellerin tanıtımları yapılmaya başlanırken, bir yandan da serinin devamı da gelmesi için üretimler hız kesmeden devam ediyor. Onlardan birisi de Note 9 ile ilgili olduğunu söylememiz de fayda var.

Kaynaklardan gelen haberlere göre ise son modelde bu beklenenin olacağı düşünülüyor. Her ne kadar 2017 yılında Apple, bunu koymaya çalışsa da bekleneni veremeyerek başarısız olmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu