Teknoloji

Kripto Madenciliği Performansını Sakatlayacak

Kripto para madenciliği yapan kişiler ekran kartlarının ne kadar önemli olduğunu bilirler. Kullandıkları ekran kartlarıyla adete yoktan para kazandıran bu ekran kartları düşük seviyede yada ideal olmazsa, elektrik faturasını şişirmekten başka bir işe yaramaz.

 

Haberimiz de kripto madenciliği yapan ve ekran kartı seçiminde tereddüt gösteren okuyucularımız için.

 

Söylentilere göre, NVIDIA’nın yakında çıkacak olan GeForce RTX 3080 Ti grafik kartının, yakın zamanda piyasaya sürülen RTX 3060 gibi bir donanım hash oranı sınırlayıcıya sahip olması muhtemel.

 

Karma oranı sınırlayıcı, kartın kripto para madenciliği performansının donanımının yapabildiğinden önemli ölçüde daha düşük olmasını sağlıyor, böylece madenciler için geçerli kalıyor.

 

Sınırlayıcı, video BIOS’u, sistem sabit yazılımı ve sürücü arasında güvenli bir anahtar değişimi aracılığıyla çalışır; böylece sürücü düzeyinde değişiklikler onu etkilemez.

 

RTX 3080 Ti, RTX 3080 ve RTX 3090 arasındaki büyük fiyat performans geçidini doldurmak için piyasaya sürülüyor.

 

Söylenti özellikleri, “GA102” silikonun 384-bit bellek arayüzünü en üst düzeye çıkaran 12 GB bellek kurulumu arasında değişiyor; ve daha dar 320 bit genişliğindeki bir arabirimde 20 GB. Kartın, 10,240 CUDA çekirdeği, 80 RT çekirdeği ve 320 Tensor çekirdeği için çalışan 84 akışlı çok işlemciden 80’ini (42 TPC’den 40’ı) etkinleştirdiği iddia ediliyor.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları