internet

Google Bir İlke İmza Atıyor

Google Bir İlke İmza Atıyor

Ünlü arama motorları arasında ilk sırada yer alan Google çok sayıda uygulamaları ile dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni bir çeviri uygulaması üzerinde çalışmalar yapan Google bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Söz konusu çeviri uygulaması milyonlarca kullanıcının işlerini önemli ölçüde kolaylaştıracak. Google’dan yeni çeviri uygulaması geliyor.

Önce ki dönemlerde kullanıma sunduğu ve bütün dünya dillerinin istenilen bütün dillere çevrilmesini sağlayan uygulama bütün dünya da büyük bir yankı uyandırmıştı. Bu uygulamalara bir yenisi daha eklendi ve yeni çeviri uygulaması çok yakında kullanımda olacak. Önemli ölçüde çıkış yakalayan çeviri uygulaması güncellenerek yeni sürümü ile çok yakında aktive edilecek. Google şimdide görseller üzerinden çeviri yapılmasına olanak tanıyacak.

Google’dan Yeni Çeviri Uygulaması

Çeviri uygulamaları ile dikkat çekmeyi başaran Google yeni bir çeviri ile gündeme geldi. Kısa bir süre önce uygulamaya geçiş yapılan yeni program Türkçe hariç toplamda 28 farklı dili görseller üzerinden çeviri yapabilecek. Bu sayede milyonlarca insan büyük bir kolaylık yaşayacak.

Yeni özellik ise kullanıma açıldığından bugüne milyonlarca tık aldı. Cep telefonları ve mobil cihazlar üzerine kurulan bu yeni çeviri program sayesinde yol güzergahları restoran ve iller haritası tarzında ki konular görseller üzerinden basit bir şekilde çevrilebilecek. Yeni çeviri uygulaması çok sayıda bireyin işlemlerini basit bir şekilde yapmalarına da olanak sunacak.

Bir Tıkla Görsel Çeviri Yapın!

Çok sayıda uygulamaya sahip olan Google yeni bir atak yaparak görseller üzerinden çeviri yapılmasını sağlıyor. Görseller üzerinden hızlı bir şekilde çeviri yapmak isteyenler ise Google çeviri uygulamasını açarak işleme ulaşabilecekler. Google çeviri uygulaması üzerinden çevirisi yapılacak olan dili seçerek istenilen dile ulaşmak mümkün oluyor.

Toplamda 28 adet dile çeviri yapabilen bu uygulama sayesinde popüler arama motoru olan Google büyük bir başarı yakaladı. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için küçük bir dil paketinin yüklenmesi gerekiyor. Google görsel çeviri işlemleri arama motoru üzerinden bu sistemlerle yapılabilecek. Bir tıkla Google çeviri uygulaması bireyler tarafından pratik bir şekilde yönetilebilecek. 09

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu