Telefon ve Tabletler

TCL 10L İncelemesi

TCL 10L İncelemesi

 

Dünya’nın önde gelen televizyon üreticilerinden olan TCL markası telefon sektörüne ‘TCL Plex’ modeli giriş yaptılar. En son tasarımı olan “TCL 10L” modeli ile bu üretkenliklerini devam ettirmektedirler. “Bütçe dostu cihaz” olarak çıkartılan TCL 10L modeli’nin özelliklerine ve performansına göz atalım.

TCL 10L Donanım Özellikleri
betist giriş
TCL 10 L modelinde Qualcomm Snapdragon 665 işlemci bulunuyor. 6 Gb Ram’e sahip olan telefonumuz kendinden 64 Gb’lık depolama alanına sahipken bu özelliğini MicroSD kart desteği ile 256 Gb’lık alana çıkarabilir. 4000 mAh kapasiteli batarya’ya sahip olan TCL 10L modeli sahip olduğu batarya sayesinde bir günü rahat çıkartıyor.TCL 10L’de hızlı şarj özelliği bulunmuyor. Telefonun bataryası 2.5 saatlik zaman diliminde yüzde yüz şekilde dolmuş oluyor. 4 sensörlü kameran bulunmaktadır. Bunlar 48 megapiksel çözünürlüklü ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel süper makro kamera özellikleri bulunmaktadır. ‘TCL Plex’ modelinde gece çekimine önem verildiği kadar TCL 10L modelinde standart bir yaklaşım olmuştur. Nxtvision teknolojisine sahip olan modelimiz Standart dinamik aralığını (SDR) yüksek dinamik aralığına (HDR) dönüştüren bu teknoloji; gerçek zamanlı şekilde daha parlak gölgeler, daha fazla kontrast ve daha canlı renkler sunuyor.

TCL 10L Tasarımı

TCL 10L modeli telefonumuz Mariana Mavisi ve Kutup Beyazı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile alıcılarına sunulmaktadır. LCD ekrana sahip olan telefonumuz 6.53 büyüklüğünde ekrana sahiptir. Telefonun alt kısmında iki hoparlör ızgarası ve USB-C girişi bulunurken. Telefonun sol kısmında microSD ve nano SIM kart yuvaları bulunuyor. Sağ tarafında ise ses tuşları ve güç butonu yer almaktadır. Telefonun üst kısmında 3.5mm kulaklık girişi ve mikrofon bulunuyor. Telefonun arka kısmında yatay şekilde 4 sensörlü kamera ve sağ ve sol tarafta olmak üzere 2 adet LED flaş bulunuyor. Kameranın hemen altında parmak izi okuyucu bulunmaktadır. Arka kısmın hemen ortasında TLC’nin logosu bulunmaktadır. Telefonun arka kapağı plastik olarak tasarlanmıştır.

TCL 10L Yazılımı

TCL 10L modeli Android 10 işletim sistemi ve TCL UI kullanıcı arayüzü ile gelmektedir.Telefonda Google Play ürünleri kullanırmaktadır.  Çoğu uygulama yüklü olarak gelmektedir.Ana internet tarayıcı olarak Google Chrome’u kullansada TCL’in kendi internet tarayıcısı da mevcuttur. İlk modellerinde bulunan Akıllı Anahtar özelliği TCL 10L’de de kullanıcıları sunulmaktadır. Telefonun sol kenarında yer alan tuş ile ‘Akıllı Anahtar’ bir kez basma, çift basmak ve uzun basma olarak üç farklı komut ile farklı görevler yüklenebiliyor. TCL 10L modelinde bulunan Süper Bluetooth özelliği ile birden fazla ses cihazına aynı anda bağlamayı sağlamaktadır.

TCL 10L Fiyatı

TCL 10L modeli Türkiye’de 3000 TL’lik fiyatıyla satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu