Otomobil

Fiat Egea Hakkında Genel Bilgi

Fiat Egea Hakkında Genel Bilgi

 

Avrupa otomobil pazarında ortaya çıkan ihtiyaç nedeni ile üretilen Fiat Egea ailesi geniş iç mekan tasarımı, müşterilerin beklentilerine özel olarak ek paketlerin kullanılabilmesi gibi detayları ile ön plana çıkıyor. Dış görünüme dikkat edilmeden hazırlanan benzeri modellerinden farklı olarak Fiat Egea ailesi gerek iç mekan genişliği olarak gerekse de dış görünüm olarak beklentileri karşılar bir niteliktedir.
casino siteleri
Fiat Egea 1.3 multijet modelinde dizel yakıt tercih edilmiştir. 95 HP güç sağlama kapasitesine sahip olan bu model, 45 litre yakıt kapasitesine sahiptir. Bu model 6 ileri vitesli önden çekişli bir modeldir. 1.6L multijet modeli ise yine dizel yakıt ile çalışan modelidir. Önden çekişli ve 6 ileri vitesli bu modelde, maksimum hız 200 km/saat olarak dizayn edilmiştir. 1,4L 6MT modelinde yine 95 HP güç sağlanabilirken, yakıt olarak benzin tercih edilmiştir. 45 litre depo kapasitesinin yanı sıra bu araç maksimum 185 kilometre hıza ulaşabilir. 1,6L E-torq modeli ise benzinli bir model olup, önden çekişli ve 6 ileri manuel vitese sahiptir. Bu markada toplam iki adet dizel iki adet benzinli model yer alır.

Fiat Egea Teknik Özellikleri

1,3L multijet 5MT modelinde 95 bg ile yüksek performans elde edilmiştir. 1598 cc silindir hacmine sahip bu modelde azami tork 200 Nm kadardır. Araç 100 km hıza 11,7 saniyede ulaşır. 6 silindirli 1.6L multijet modelinde ise 1598 cc 4 silindir bulunur. Dizel motorlu araç 100 km’ye 9,7 saniyede ulaşır. Araçta azami tork ise 320 nm seviyesindedir. Bu modelde 120 bg bulunur.

1,4L 6MT modelinde ise 95 bg güç bulunur. 1368 cc silindir boyutunun yanı sıra 127 nm azami tork bulunur. Araç 0’dan yüz kilometreye 11,5 saniyede ulaşmaktadır. Çok noktalı enjeksiyon kullanılan bu araçta yakıt olarak benzin tercih edilmiştir. 1.6L E-TORQ 6MT modelinde ise 110bg güç bulunmaktadır. Araçta maksimum tork 152 nm olup, araç sıfırdan yüz kilometreye 11,2 saniyede ulaşmaktadır. Aracın silindir hacmi 1598 cc kadardır

Fiat Egea Yakıt Tüketimi Nedir?

1.4L 6MT modelinde yakıt tüketimi şehir içinde 7,7L/100 km kadardır. Uzun yolda ise araç 100 kilometrede 4,6L yakıt tüketir. Yüz kilometrede ortalama 5,7L yakıt tüketir. 1.6L E-Torq modelinde şehir içi yakıt tüketimi 100 km mesafe için 8,5L kadardır. Uzun yolda yüz kilometrede tüketilen yakıt 5 litreye düşerken aracın ortalama yakıt tüketimi 6,3 Litre kadardır. 1.3L Multijet 5MT modelinde aracın yakıt tüketimi şehir içerisinde yüz kilometreye 5,4 litre olurken, bu değer uzun yolda yüz kilometrede 3,5 litreye düşer.  Bu model ortalama olarak yüz kilometrede 4,2L yakıt tüketir. 1,6L Multijet 6MT yüz kilometrede şehir içerisinde 5,2 litre yakıt tüketir. Uzun mesafe yolculuklarda bu model 3,6 Litre yakıt tüketimi sergiler. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise yaklaşık olarak yüz kilometrede 4,2L seviyesindedir.

Fiat Egea Tasarımı ve Boyutları

Bu modellerin genel olarak tasarımları müşteri odaklı olarak hazırlanmıştır. Modern bir görünüm sunan model aynı zamanda modern dış lambalar ile etkileyici bir görünüm sunar. Keskin bagaj hatlarının yanı sıra uzunluk olarak 4,54 metre uzunluğa, genişlik olarak 1,79 metre genişliğe sahiptir. Aracın yerden yüksekliği ise 1,49 metredir. Tavana kadar uzanan ön bölümleri aracın keskin bir görünüm kazanmasına neden olur. Özellikle sedan modeller geniş bagaj hacmi ile ön plana çıkar. 510 litre geniş bagaj hacmi ile bir aile arabası niteliklerini sizlere sunar.

 

 

Fiat Egea Donanım Paketleri

Fiat Egea farklı donanım paketleri ile sizlere sunulur. Bu donanım paketleri arasında easy, lounge ve urban paket donanımlı araçlar gelir.  Yokuş kalkış desteği, hava yastığı özellikleri, immobilizer sistemi ya da led farlar gibi özellikler sayesinde aracın müşteriye özel konfor artışı sağlanabilir. Fiat Egea Easy 1.4 Fire paketinde gövde tipi olarak sedan kasa seçilmiştir. C sınıfı segmentte bulunan bu  araç hız sabitleme ve yokuş kalkış desteği sunar. ABS fren sistemi bulunan bu modelde aynı zamanda start stop özelliği bulunur. Bu donanım paketinde geniş bir multimedya seçeneği sunulur.

Fiat Egea Urban 1.4 Fire paketinde ise Sedan bir kasa tercih edilmiş olup araç C segmenti sınıfında yer alır. Opsiyonel olarak hız sabitleme sistemi olan bu araçta aynı zamanda yokuş kalkış desteği sunulur. ABS fren sistemi de bulunan bu araçta bunun yanında start stop özelliği de bulunur. Fiat Egea Longfire 1,4 Fire paketi sedan kasalarda tercih edilen bir donanım paketidir. C segmenti bu modelde hız sabitleme sisteminin yanı sıra yorgunluk tespit sistemi de bulunur. ABS fren sistemi de bulunan bu modelde bunun yanında start stop özelliği bulunur.

Fiat Egea Donanım Paketi Farkları

Fiat Egea ailesinin birbirinden bağımsız donanım paketleri bulunur. En dolu paket Lounge plus olup Urban paketi orta seviyede ve Easy paketi ise en boş paket kapsamındadır. Fiat Egea Easy paketi en boş paket olup, bunun yanında yokuş kalkış desteği ve ABS özellikleri bulunur. Bunun yanında bu pakette 15 inç jant çapı ve elektrikli ön camlar ve arka camlar bulunmaktadır. Yine elektrikli yan dikiz aynaları bulunur.

Müzik ve multimedya sistemi olarak ise radyo, mp3 çalar, bluetooth özellikleri vardır. Fiat Egea Urban ailesi ise orta seviye bir donanım paketidir. Bu pakette Easy paketine ek olarak şerit takip sistemi, yorgunluk tespit sistemi de opsiyonel olarak bulunur. Araçta multimedya olarak 7 inç multimedya ekranına ek olarak 10,25 inç Dokunmatik panel sunulur. En dolu paket olan Fiat Egea Lounge Plus paketinde diğer paketlerden farklı olarak ısıtmalı arka koltuklar ve ısıtmalı ön koltuklar bulunur. Yine diğer paketlerden farklı olarak ön park sensörü bulunur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu