Otomobil

Yerli Otomobilin Genel Özellikleri

Yerli Otomobilin Genel Özellikleri

 

Yerli otomobilin tanıtılmasıyla birlikte, birçok kişinin ilgi odağı haline gelmiştir. Yerli otomobili hakkında bilgi almak isteyenler; yerli araba teknik özellikleri, yerli otomobil özellikleri, yerli otomobil fiyatı, yerli otomobil ismi gibi birçok konuda araştırma yapmaya başlamıştır. Tanıtım sürecinde olan yerli araba özellikleri ve teknik detayları ile şimdiden birçok kişi tarafından merak konusu olmuştur. Yerli otomobilin fiyatı, ismi, kim üretmektedir gibi detaylarının yanı sıra TOGG markası da birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Yerli otomobilin görücüye çıkması ile tasarımı genel özellikleri, teknik özellikleri gibi birçok özelliği ile çoğu kişiden tam puan almıştır. Yerli otomobilin tasarımında en göze çarpan alan panoların olduğu bölümün uçtan uca ekran kaplı oluşudur. Bu ekran üç bölümden oluşmaktadır. Biri şoförün önünde göstergelerin yer aldığı kısım, diğeri takvim hava durumu ve saat gibi bilgilerin yer aldığı kısımlardır. Ayrıca yerli otomobili iç tasarımı mükemmel donanımlara sahiptir.

Yerli Araba Teknik Özellikleri Neler?

400 Beygir Güç

Yerli otomobilde gelişmiş batarya yönetimi ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketi mevcuttur. Araçta, 200 beygir güç ile 7.6 saniye, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesine ulaşabilmektedir.

Otonom Sürüş Özelliği

Yerli otomobil, yazılım açısından merkezden kontrol edilebilecek ve güncellemeler merkezden yüklenebilecektir. Bunun yanı sıra bakım ve parça değişimi gerektiren arıza durumlarında ise sistem, direkt olarak bakım noktasıyla iletişime geçecek şekilde tasarlanmıştır. Yerli otomobil, araç otonom sürüş teknolojisine sahip olacaktır. Otomobil trafik sıkıştığı anlarda kendiliğinden durup kalkabilecek. Araç, otonom sürüş teknolojisine sahip olacak. Şoför elini bile kaldırmadan kumanda panelinin ergonomikliği sayesinde kumandayı kullanabilecek. Motor genişliği olmadığı için diğer araçların içerisine göre iç hacim kapasitesi daha fazladır.

Holografik Asistan Teknolojisi

Yerli otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de mevcuttur. Yol detayları, tümsekler, yol ile ilgili sürüşü etkileyebilecek engeller, köprüler sürücünün doğrudan olarak gözbebeğine yansıtılacak özellikteki teknoloji kullanılmıştır. Sürücü yola bakarken aynı anda bu uyarıları da görebilecek.

Akıllı Cihazlarla İletişim Özelliği Ve Çözümler Sunması

Yerli otomobilde yer alan en ilgi çekici özelliklerden biride uzaktan evde kullanılan ağa bağlı akıllı çamaşır, buzdolabı, bulaşık makinesi, ya da müzik sistemi gibi elektronik cihazları yönetebilme imkânı getirilmiştir. İnternete bağlı tüm akıllı cihazlarla iletişime geçip bağlantı teknolojileriyle akıllı yaşamın merkezine yerleştirmesi beklenmektedir.

Asistan Özelliği

TOGG hayatın birçok farklı alanında sürücü ve yolcuların yerine düşünen bir asistan olacaktır.  Sürüş ile ilgili ve yollarda olası problemlerde iletişim kurulabilecek asistan yardımı ile her türlü destek alınabilecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu