Telefon ve Tabletler

En İyi Telefon Temizleyici Programlar Hangileri?

En İyi Telefon Temizleyici Programlar Hangileri?

 

Telefonunuzu temizlemeniz Android sistemli cep telefonları için mutlaka yapılması gereken bir işlem değil, lakin hızını yükseltmek, bataryanın ömrünü uzatmak ve kullanılmayan dosyalar ortadan kaldırmak için temizleme işlemi yapmak cihazınıza iyi gelecektir. Geliştirilen Android temizleyicileri bu sebepten ötürü geliştiriliyor. Yalnız kullandığımız bu programlar ne kadar verimlidir?

Zaman zaman bu temizleyicileri kullanmak cihazın çok rahatlamasını sağlar. Mesela ön bellek içerisinde zaman ilerledikçe dosyalar birikir ve fazla yer kaplar. Bunların silinmesi gerekir. Ayrıca internet ve uygulamalar üzerinden telefona otomatik kayıt olan gereksiz resimler de fazlası ile hafızayı doldurur. Bu gereksiz dosya ve resimleri silmenize yardımcı olacak tek şey Android temizleme programlarıdır.  Eğer kullanmakta olduğunuz cep telefonunuzun Android sürümü eski ise ya da telefonunuz gereksiz kasılma yaparak kullanımınızı zorlaştırıyor ise Android temizleme programlarından birini kullanmanız sizin için iyi olur. Birkaç tane temizleme programlarından söz etmek gerekirse…

Clean Master Nedir Ne İşe Yarar?

Clean Master uygulama markette 1 milyarın üzerinde bir indirme oranına sahiptir. Bu programda çeşit çeşit özellik bulunuyor. Geliştirilen bu Android temizleme programı telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları temizlemenin yanı sıra, dışarıdan gelebilecek virüslere engel olur ve bakım çalışması yaparak bataryanın ömrünün uzamasını sağlar. Bu uygulamaları geliştirenler telefonları ağırlaştıran virüsleri tespit edebilmek için uygulamaları güncel olarak yenilediklerini savunuyorlar.

Sevilen Bir Diğer Uygulama İse CCleaner

İngiltere’nin Başkenti Londra da kurulmuş olan yazılım şirketlerinden Piriform, piyasada çıkarmış olduğu birçok yazılımlardan biri de CCleanerdır. Büyük bir kitle tarafından kullanılmakta olan bu popüler uygulama sayesinde gereksiz görülen tüm içerikleri silebilir, cihazınızın RAM temizliğini yapar ve ihtiyacınız olan alanı sizin için oluşturur ve daha fazla uygulama ve resim gibi şeyleri yükleyebilmenizi sağlar. Çoğu insan tarafından büyük bir ilgi gören CCleaner kullanım kolaylığı sayesinde indirme oranını yüksek tutuyor.

Bazı İnsanların Vazgeçilmezi Go Speed

Piyasada bulunan diğer temizleme programlarına göre farklı bir özelliğe sahip olan Go Speed, otomatik başlama seçeneğini kapatıla bilinmesi sayesinde diğer temizleme programlarına göre daha fazla verimlilik sağladığı söyleniyor. Programın gözcülük etme yeteneği sayesinde fark edilemeyen ve arka planda çalışarak telefonun ağırlaşmasına yol açan kötü yazılımları tespit ederek temizler. Ayrıca fazla yer kaplamaması sayesi sayesinde çok tercih edilmekte.

 

 

eskişehir medyum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu