Otomobil

Subaru Efsanesi Geri Mi Dönüyor?

Subaru Efsanesi Geri Mi Dönüyor?

Subaru markası, uzun zamandır özlediğimiz STI logolu modelleri yeniden hayata döndürüyor. Japon üretici, WRX modelinin elektrikli bir versiyon üzerinde çalıştığını duyurarak heyecan dolu bir açıklama yaptı. Bu yeni modelin hibrit veya tamamen elektrikli olabileceği belirtilirken, ne zaman tanıtılacağı ise henüz belli değil. Subaru WRX STI efsanesi geri dönüyor!

Subaru’nun bu hamlesi, otomotiv endüstrisindeki elektrikli araç trendine katılması ve çevresel sürdürülebilirliği arttırma hedefine yönelik önemli bir adım olarak kabul ediliyor. WRX STI’nin elektrikli versiyonuyla, efsanevi performansı ve güçlü tasarımı modern teknoloji ile birleştirerek, müşterilerine benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Subaru, 2021 yılında yüzde 100 elektrikli bir SUV olan Solterra’yı piyasaya sürme planları yaparken, WRX STI’nin elektrikli versiyonu da firmanın elektrikli ürün gamını genişleteceği anlamına geliyor.

Hibrit veya tamamen elektrikli sürüm WRX STI modeli ne kadar başarılı olur, STI hayranları için büyük bir soru işareti olarak kalmaya devam ediyor. Yine de, Subaru’nun bu adımı, markanın gelecekteki sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmesi için bir adım olarak görülebilir ve otomobil endüstrisindeki gidişatın bir yansımasıdır.

Bir İşbirliği Meydana Gelecek

Subaru’nun Toyota ile yaptığı iş birliğinin yeni nesil WRX ve WRX STI modellerine de yansıyacağı tahmin ediliyor. Bu iş birliği sayesinde WRX STI’de çift güç ünitesi kullanımı daha olası hale geliyor. Yeni modellerde çift elektrik motoru veya bir içten yanmalı motor ve bir elektrik motorlu güç kaynağı seçenekleri sunulabilir. Subaru’nun bu adımıyla birlikte çevresel sürdürülebilirliğin yanı sıra daha yüksek performans beklentilerine de yanıt verme hedefi güdülmüş oluyor.

Ayrıca yeni nesil Subaru WRX modelinin Impreza kökenlerinden ayrılması da bekleniyor. Yeni nesilde hatchback karoseri seçeneğinin yeniden sunulacağı tahmin ediliyor. Subaru, aracın tam bir STI deneyimi yaşatması için de birçok ince ayar yapacak. Yıllardır turbo beslemeli motorlarla tanınan Subaru hayranlarının ise elektrikli bir versiyona alışmasını sağlayabilmek için üreticinin cesur adımlar atmaya devam etmesi gerekiyor. Subaru, bu yeni stratejisiyle performans ve sürdürülebilirlik arasındaki dengeyi kurmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu