Otomobil

Yerli Otomobil Nasıl Şarj Edilecek

Yerli Otomobil Nasıl Şarj Edilecek

 

Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler arasında hızla yükselen ivmesi ile dikkat çekiyor. Son günlerin en çok konuşulan, merak edilen konusu yerli otomobilimiz olmuştur. Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber görücüye çıkan otomobil tüm beğenileri toplarken ayrıntılar ise merak konusu oldu. Aracın elektrikli olması en dikkat çekici özellikleri arasında gösterilirken kullanım kolaylığı ise herkesi etkiledi. Ülkemizin bundan yıllar önce ilk otomobil deneyimi başarılı olduğu halde bazı nedenlerle geri itilmişti. Bunun üzerine yapılan çalışmalar zaman içerisinde eridi. Fakat azimli ve sanayisi gelişmiş olan bugünün gelişmiş Türkiye’si tüm olumsuz yorumlara ve de engellere rağmen muhteşem bir yerli otomobil üretip beğeniye sundu

Yerli Otomobil Satışa Ne Zaman Çıkacak?

Görücüye çıkan yerli otomobil tarz olarak çok beğeni aldı. Yerli otomobil elektrikli çalışma prensibine sahip. Aracın diğer elektrikli otomobillere göre daha hızlı şarj olması oldukça ön plana çıkmasını sağlıyor. Yerli otomobilimiz yarım saat gibi kısa sürede şarj olup bu şarj ile 500 km yol gitme kapasitesine sahip. Aracın sekiz yıllık garantisi de dikkat çeken özellikleri arasında. Yerli otomobil görücüye çıktığı andan itibaren yüksek bir beğeni topladı.

Yerli Otomobilin Özellikleri

Elektrikli yerli otomobil hızlı şarj olma özelliği ile dikkat çekiyor. Araç elektrikli modüler platform ile 300+ 500+ kilometre Opsiyonuna sahip. Araç sürekli merkeze sahip yapısı ile güncellemeleri uzaktan 4G ve 5G ile alabilecek. Yerli otomobil gelişmiş bir batarya sistemine sahip. Aracın batarya ömrü uzun. Yerli otomobil 200 beygir güç ile 7,6 saniye 0-100 km hızlanmaya 400 beygir güç ile de 4,8 saniye hızlanmaya sahip. Yerli otomobilimizin daha pek çok ayrıcalıklı özellikleri satışa çıktığı zaman piyasaları alt üst edecek. 2021 de yerli otomobil seri üretime geçecek ve de 2022 yılının iş yarısında satışa sunulacak. Pek çok meraklısı satışa sunulmasını beklerken tanıtımları ile de yerli otomobil beğeni topladı. Kullanım kolaylığı ve enerji tasarrufu ile de yerli otomobil rakiplerini geride bırakacağa benziyor. Gelişen ülkemizin en güzel üretimlerinden biri olan otomobilimiz ekonomiye de çok büyük ivme kazandıracağa benziyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu