internet

Yerli Arama Motoru Yaani Artık Masaüstünde

Turkcell Firmasına ait olan ve yerli arama motoru olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Yaani, ilk olarak akıllı cihazlar için İOS ve Android platformlarında yayına başlamıştı. Yapılan yeni açıklama ve değişiklikler ile birlikte artık Masaüstü sürümü de yayına verilmiş durumda.

‘Türkiye’nin datası Türkiye’de Kalmalı’ sloganıyla dijital ortamda ki varlığına başlayan Yaani, bugünden itibaren masaüstünde de yayına  başladı. Artık Chome, Firefox ve Opera gibi tüm web tarayıcılarında ama yapmak isteyen kullanıcılar için hizmet verecek.

Yaani’nin sunduğu en güzel özelliklerden biri ise; Yeme-İçme, Hava Durumu ve Sinema gibi aramalar sayesinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlaması. Bunu diğer arama motorları sunuyor olsa da Yerli bir arama motoru girişiminin bu teknolojiye ayak uydurabilmesi de oldukça önemli.

Yerli arama motoru olan Yaani’ye yaani.com.tr adresinden erişebilmektesiniz. Arama motoru size doğru hava durumu ve diğer bilgileri verebilmek amacıyla konumunuzu da talep ediyor. Bunun haricinde müzik aramalarınız için direkt olarak Fizy üzerinden bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu sayede aradığınız müziklere çok daha hızlı ve sorunsuz bir biçimde erişebiliyorsunuz.

Ayrıca Yaani’nin Google Play ve App Store’da mevcut bir uygulamasının olduğunu da dile getirmekte fayda var. Bu uygulama da hali hazırsa sorunsuz bir biçimde akıllı mobil cihazlar için hizmet veriyor.

Oldukça sade bir tasarıma ve hızlı bir ara yüze sahip olan Yaani’nin Türk vatandaşları tarafından kullanım oranları ise özellikle takip edilecek hususlardan.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu