Telefon ve Tabletler

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

 

App Store para iadesi alma konusunda pek çok kişi araştırma yapıyor. Uygulama mağazası üzerinden yanlışlıkla bir uygulama ya da oyun satın aldıysanız, Apple’a bu durumu bildirebilir ve para iadesi alabilirsiniz.

Apple para iadesi sistemi özellikle çocukların yanlış indirmeleri nedeniyle aktif bir şekilde bulunuyor. Ebeveynlerinin telefonunu kullanan çocuklar yanlışlıkla binlerce dolar harcama yapabiliyor.

App Store

App Store uygulaması lokasyon bazlı olarak faaliyet gösterir. Her ülkenin kullandığı App Store’lar farklıdır. Farklı ülkelerde kullanılan uygulamaları bazı zamanlarda cihazınızda bulamayabilirsiniz. Mağazadaki uygulamalar Apple’a değil, geliştiricilere aittir. Geliştiriciler uygulamaları App Store’a gönderir. App Store uygulamayı inceledikten sonra mağaza içerisinde kullanır.

Apple’ın dijital mağazası üzerinden aradığınız uygulamalara kolayca ulaşabilirsiniz. Geliştiriciler reklam yapmalarına gerek kalmadan uygulamalarına App Store içerisinde yer verebilir.

Para İadesi Alma İşlemi

App Store’dan para iadesi alma işlemi nasıl yapılır? App Store üzerinden yanlışlıkla satın aldığınız ya da beğenmediğiniz uygulamaların ücretlerini kolayca geri alabilirsiniz. Uygulama mağazası üzerinden ödediğiniz parayı Apple’dan kesintisiz olarak geri alabilirsiniz. Peki App Store üzerinden para iadesi nasıl alınır?

  • Apple hesabınızla giriş yaptıktan sonra “Apple Sorun Bildir” sayfasının üzerine gelin.
  • Apple Kimliğiniz ile giriş gerçekleştirdikten sonra satın aldığınız uygulama, oyun, film, müzik ve kitaplar liste halinde ekrana gelecektir.
  • Ekran üzerinden para iadesi almak istediğiniz uygulama ya da içerikleri tıklayın.
  • Daha sonra bölümden “Sorun Bildir” kısmına giriş yapın.
  • Sorun bildire tıkladıktan sonra ekranda karşınıza gelecek “Sorun Seç” bölümünden sorununuza uygun olan seçenekleri işaretleyin.
  • Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra “Bu sorunu açıklayın” bölümüne İngilizce açıklama yazmanız gerekiyor. Açıklama yapmak için çok iyi bir İngilizce bilmenize gerek yoktur. Programdan memnun olmadığınızı belirtmeniz yeterli olacaktır.

Apple, en geç 7 iş günü içerisinde paranızı kredi kartınıza iade edecektir. Uygulama mağazası üzerinden yanlışlıkla ödediğiniz ücreti Apple’dan geri istemek son derece kolaydır. Bu adımları takip ettikten sonra para iadesi Apple işlemi birkaç tıkla tamamlanıyor. Günümüzde pek çok kişi yanlış uygulama indirmeleri nedeniyle mağdur oluyor. Apple kullanıcıları para iadesi ile mağduriyetlerini giderebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu