Donanım

Size Hitap Eden İntel İşlemciniz Hangisi

Size Hitap Eden İntel İşlemciniz Hangisi

 

Günümüzde artık bilgisayarlar tüm evlerde bulunabiliyor. Önceden bilgisayar oyunları oynamak için birçok çocuk internet kafelere gitmekteydi. Ancak artık hemen hemen her evde iyi bir bilgisayar olmasa dahi bir masaüstü ya da laptop bilgisayar bulunuyor. Tabi bilgisayarı ne için kullandığınız da birçok zaman önem arz ediyor. Çünkü belirli özelliklerin altındaki bilgisayarlar işlevli olabilecek oyun ve bir sürü programı kaldırmayabiliyor.

Ancak yine de zayıf olan bilgisayarlarda okul ödevlerinizi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden dizi ve filmleri izleyebilirsiniz. Yine belirli sayıdaki basit oyunları da bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Fakat teknik tasarım işleri yapacaksanız ya da grafikleri ağır bir oyun tercih ediyorsanız daha güçlü bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor.  Mimarlık veya mühendislik programları kullanıyor iseniz ve zayıf bilgisayarlarınız var ise bu programları iyi bir verimde kullanmanız zorlaşabilir. Bu nedenden dolayı da iyi bir bilgisayar almanız gerekebilir.

Güncel Oyunlar Ya Da Kurgu Montaj İçin Bilgisayarlar

Güncel oyunlardan GTA 5 oyununu ya da Counter Strike Global Offensive oyununu oynayabileceğiniz bir bilgisayar istiyorsanız alacağınız bilgisayarın ortalama özellikleri olmalıdır. Bunlar en az 4 Gb Ram, işlemci olarak ise en aşağı İntel İ3 işlemciler, Harddisk alanı olarak ise en aşağı 500 Tb, Ekran kartı olarak ise en uygun ve kullanışlı olan Nvidia Geforce 1030 ekran kartını kullanabilirsiniz.

Bu özelliklerdeki bilgisayarlarda aynı şekilde zayıf özelliklere sahip olan bilgisayarlardaki yapabildiklerinizi yapabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde kurgu montaj yapan birisiyseniz veya grafik tasarımcı iseniz veyahut mimarlık ya da mühendislik programlarını da kullanan birisi de olabilirsiniz. Yine aynı şekilde yukarıdaki özelliklere sahip bir bilgisayarla bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşlemci Olarak Size En Uygun İşlemci Hangisi?

En iyi performansı almak istiyor iseniz, işlemci olarak İ5 serileri ve İ7 serilerini kullanarak bilgisayarınızda daha iyi performanslar elde edersiniz. Aynı şekilde Ram, Ekran kartı ve Harddisk özellikleri de bu oranda artarsa kullanacağınız program ve oyunlardan alacağınız performans o denli yüksek olacaktır. Bilgisayarınızı satın alırken mutlaka kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu