Yazılım

Whatsapp Web

Whatsapp Web

 

Whatsapp uygulaması, sosyal medya uygulamaları arasında sıklıkla tercih edilen bir iletişim platformudur. Bu uygulama sadece internet bağlantısı olduğunda çalışan bir uygulama olmaktadır. Bu nedenden dolayı telefon hattınızda internet bağlantısı için bir paket ya da ek özellik olmadığında bu uygulamayı da kullanamayabilirsiniz. Ancak mobil iletişim ağlarının yanı sıra Wi-Fi olarak tanımlanan kablosuz internet teknolojisi üzerinden de veri akışı sağlanabilir. Günümüz teknoloji destekli uygulamalar arasında en popüler yere sahip olarak bu uygulama tercih edilir. Yerinde ve zamanında kullanıldığı zaman iş süreçlerinin daha hızlı ve etkili olmasına yardımcı olur. 2010 yılının başlarında popüler olan bu uygulama, tarihsel süreçte pek çok defa güncellemeler almıştır. Telefon modeline göre daha iyi bir performans sağladığı da bir gerçektir. Bu nedenden dolayı en lüks telefon modelinden, teknolojiye uyumluluk oranı en az telefon modeline kadar uyum sağladığı bir gerçektir. Belirli özellikleri Apple markasının bir işletim sistemi olan IOS destekli telefon modellerinde daha fazladır. Ve bu telefon modellerinden kullanım sağlandığında daha çok verim alınabilmektedir.

Hızlı ve Pratik İletişim Uygulaması

Whatsapp web uygulaması diğer iletişim uygulamalarına göre hızlı olduğundan dolayı daha çok tercih edilmektedir. Ancak web uygulaması üzerinden telefon üzerinde kullanılan pek çok özelliği kullanamayabilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise mobil ya da Wi-Fi ağlarını kullanarak telefon üzerinden arama yapabilirken maalesef tarayıcı üzerinden giriş yapıldığında bu özellik aktif olmayabilir. Grup konuşmalarında son derece pratik olsa bile, aramalarda sunduğu olumsuzluk nedeniyle arka planda kalabilmektedir. Uygulamayı telefonunuzdaki internetten ya da Wİ-Fİ ağından açarak tarayıcı ile bağlantısını kurabilirsiniz. Bağlantının sağlanabilmesi için kullanmış olduğunuz tarayıcının pek bir önemi yoktur. Ancak Google Chrome tarayıcısı üzerinden daha hızlı olarak giriş yapabilirsiniz. Herhangi bir konuşma içerisinde yanıt vermek istediğiniz ileti için telefonda kaydırma özelliği vardır. Web üzerinden giriş yapıldığında ise mouse yardımı ile cevapla seçeneğine ulaşabilirsiniz. Her ortamda basit kullanımı ile dikkat çeken iletişim uygulamasından birisi olmaktadır.

Şirketler İçin Doğru Uygulama

Whatsapp web uygulaması pratik olması nedeniyle özellikle şirketler tarafından da kullanılan bir uygulama olmaktadır. İşletme hesabı özelliği olması nedeniyle işletmelerin müşterileri ile sağlam iletişimler kurmalarına destek sağlar. Bu özelliği kullanabilmek için belirli yetkileri vermeniz gerekir. Son zamanların en popüler uygulamaları arasında yer alan Whatsapp’ı web üzerinden de kullanarak her zaman iletişim ağında olabilirsiniz. Sorunların çözümü noktasında hızlı olmak son derece önemlidir. Bu yönden bu uygulama hızlı ve son derece pratiktir. Kullanmış olduğunuz tarayıcının önemi de fazladır. Önerilen bir tarayıcı olarak Google Chrome kullanılması gerekir. Whatsapp aldığı son güncellemeler nedeniyle sesli aramalarda ve görüntülü aramalarda başarıyı yakalamaktadır. Popüler iletişim uygulamasının işletim sistemlerinin marketlerinde son güncel sürümü bulunur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu