Telefon ve Tabletler

Xiaomi Gunnes Rekorlar Kitabına Girdi

Xiaomi Gunnes Rekorlar Kitabına Girdi

 

Akıllı telefonlar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip. Pek çok kişi pek çok alanda bu telefonlarından yardım alıyor. Eskiden telefon sadece iletişim aracı iken günümüzde artık birçok işlem için kullanılmaya başlandı. Neredeyse bilgisayar kadar donanıma sahip bu cihazlar hayatımızı oldukça kolaylaştırdı. Akıllı telefonlar fiyat aralığı ve özelliklerine göre çok geniş bir çeşitliliği sahip. İnsanlar istedikleri özelliklere göre daha uygun fiyatlı telefon Almanın peşimde iken bir marka bu isteklere en güzel cevabı verecek bir telefonu piyasaya sürdü. Xiaomi Çinli bir akıllı telefon üreticisi. Son zamanlardaki çıkışı ile dünya devi telefon markaları ile yarışmakta olan bu ürün ilk mağazasını 2017 de Hindistan’da açtı.

Xiaomi Türkiye Pazarında

Hızlı bir yükselişe sahip olan xiaomi yakın zamanda Türkiye piyasasına da giriş yaptı. Marka Türkiye ye de yapmış olduğu hızlı giriş ile tüm dikkatleri üzerine topladı. Telefon özellikleri ve buna rağmen uygun fiyatları ile pek çok alıcı bulurken akıllı telefon piyasasının ibrenin yönünü de değiştirdi. Bu başarıların yanı sıra xiaomi bir de Guinness Rekorlar kitabına girmeye hak kazandı. Xiaomi Hindistan’da 500 mağaza açılışı yaptı ve bu başarısı ile Guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazandı. Mağaza açılışı daha önce yapılmış olsa da Guinness incelemeleri ancak sonuçlandı. Şirket kırsal kesime üstün kalite amacı ile bu çalışmayı yürüttüğünü belirtirken aynı zamanda da 2019 Hindistan hedeflerinde daha farklı boyutlara ulaşacaklarının altını çiziyor. Şirketin hedefi Hindistan’da akıllı telefonlar pazarının lideri olmaktır.

Türkiye’de Xiaomi Satışları

Dünya markası pek çok akıllı telefon modelleri ile yarışan xiaomi akıllı telefon pazarını alt üst edecek satış rakamları ile de dikkat çekti. Firmanın bu hızlı yükselişine neden olarak kalite ve uygun fiyat oranı gösterilmektedir. Pek çok akıllı telefon markasına göre xiaomi ayrıcalıklı özellikler taşımakta. Türkiye Pazarında ve kullanım alanında marka oldukça dikkat çekmekte. Telefon dizaynı, özellikleri ile de marka farkını ortaya koyuyor. Guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazanan şirket daha farklı üstün başarılar ile de farklı yerlere geleceğinin sinyallerini veriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu