Telefon ve Tabletler

Huawei, 22 Ekim’de Mate 40 cihazlarını piyasaya sürecek

Telefonlar, ABD ticaret kısıtlamaları nedeniyle Huawei’nin Kirin çipli en son cihazları olabilir.

Huawei, 22 Ekim’de Mate 40 serisini açıklayacağını tweetledi. Muhtemelen ABD’nin devam eden ekonomik baskısı nedeniyle, en azından öngörülebilir bir gelecekte Kirin çiplerine sahip olabilecek son telefon.

Huawei’nin tüketici iş birimi CEO’su Richard Yu, 7 Ağustos’ta düzenlediği bir konferansta “bu yıl, Huawei Kirin’in son nesil yüksek kaliteli çipleri olabilir” dedi.
ABD, Huawei’yi görünüşte Çin hükümetinin casusluk çabalarına yardımcı olmak için ağ altyapısına arka kapılar inşa etmekle suçladı. Huawei, Trump yönetiminin casusluk suçlamalarını yalanladı.

Ancak Trump yönetimi, Huawei ve 114 iştirakini Mayıs 2019’da Varlık Listesine yerleştirdi, bu da ABD şirketlerinin açık ABD hükümetinin onayı olmadan şirkete teknoloji satamayacağı anlamına geliyordu.

Bu aynı zamanda Google’ın Huawei ile iş yapmasının yasaklandığı, Huawei’nin bir Android lisansı almasını engellediği ve Google uygulamalarını Huawei cihazlarından uzak tuttuğu anlamına geliyordu. Mayıs ayında ABD Ticaret Bakanlığı, yarı iletkenlerin Huawei’ye gönderilmesini engellemek için değiştirilmiş bir ihracat kuralı yayınladı.

Bu ihracat kuralı, operasyonlarında Amerikan yazılım ve teknolojisini kullanan yabancı yarı iletken üreticilerinin, önce ABD’den bir lisans almadıkları sürece ürünlerini Huawei’ye göndermelerini engelledi.

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.’nun (TSMC), yeni ABD kuralını takiben Mayıs ayında Huawei’nin HiSilicon birimi siparişlerini durdurduğu bildirildi .

Mate 40 cihazlarının müşterilere ne zaman gönderileceği konusunda henüz bir bilgi yok, ancak söylentiler Huawei’nin Mate 40 ve Mate 40 Pro sürümlerini tanıtacağını gösteriyor.

Mate 40 Pro’nun 6.7 inç ekrana sahip olması bekleniyor, Mate 40 ise 6.5 inç olarak geliyor. Android Authority, cihazların 1.200 € ile 1.300 € (veya 1400-1500 $) arasında fiyatlandırılabileceğini söylüyor .

office 2016 satın al

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu