Yazılım

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Nasıl Çözülür?

 

WordPress günümüzde en çok kullanılan web sayfası yayınlama sistemlerinden bir tanesidir. Bu kadar popüler olmasının en büyük sebepleri sürekli olarak güncellenmesi, kolay bir kurulum ve yönetimi olması ve piyasada birbirinden farklı binlerce tema ve eklentisinin olmasıdır. Ancak zaman zaman WordPress de sinir bozucu sorunlar ile sizi karşı karşıya getirebilir. Üstelik karşılaştığınız sorunların çözümü de çok farklı ve sizi uğraştırıcı nitelikte olacaktır.

WordPress Beyaz Sayfa Çıkınca Ne Yapılır?

WordPress beyaz sayfa sorunu WordPress kullananların mutlaka karşılaştıkları bir sorundur. Bu sorunun o kadar sinsi bir sorundur ki neden kaynaklandığını bulmanız bazen günlerinizi alır. WordPress beyaz sayfa sorunu hakkında ilk önce en kolay yöntemleri denerseniz işinizi çok daha kolaylaştırmış olursunuz. Belki de sorunun üstesinden kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki kurmuş olduğunuz eklentileri gözden geçirmek. Beyaz sayfayı yeni bir eklenti kurduktan sonra aldığınızı düşünüyorsanız yapanız gereken FTP programınız üzerinden plugin klasörünüzün adını değiştirmek. Bu işlemden sonra beyaz sayfa sorunu ortadan kalktıysa sorun kurduğunu eklentilerin bir tanesinden kaynaklanıyor demektir. Plugin klasörünüzün adını eski haline getirip eklentileri tek tek pasif hale getirip sorun olan eklentiyi bulup kaldırmanız gerekiyor.

Beyaz Sayfa Hatası Neden Olur?

WordPress beyaz sayfa sorunu kurmuş olduğunuz yeni bir tema yüzünden de olabilir. Yukarıda eklentiler ile ilgili olan kısımda anlattığım gibi farklı bir temayı aktif hale getirip bir de o şekilde aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı test edin. Sorun temadan da kaynaklanıyor olabilir.

office 2013 satın al

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu