Yazılım

WhatsApp yeni özelliğini sunmaya hazırlanıyor

 

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma programı olan WhatsApp’ın özellikle son zamanlarda yapmış olduğu güncellemeler ile birlikte kullanıcılarına sunduğu yenilikler dikkat çekiyor. Özellikle de WhatsApp’ın son yapacağı güncellemesinde “Süreli Mesajlar “ özelliğinin yakın zaman içerisinde kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Son yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcıların taleplerine göre uygulama içerisine güncelleme getiren WhatsApp uygulamasının yeni getireceği güncellemesi hakkında merak ettiğiniz bilgileri buradan sizlere açıklayalım.

Dissappearing Messages – Süreli Mesajlar özelliği

Şu an için uygulama içerisinde deneme çalışmaları devam eden bu özelliğin henüz aktif olarak kullanıma sunulmadığını belirtelim. Özellikle de son zamanlarda oldukça fazla merak edilen bu özelliğinin WhatsApp tarafından resmen açıklandıktan hemen sonra İOS-Android ve WhatsApp Web uygulamaları için aynı anda kullanıcıların hizmetine sunulacağını belirtelim.

Yeni gelecek özelliğin detayları

  • WhatsApp uygulamasından atılan bir mesaj giden kullanıcı tarafından 7 gün içerisinde eğer hiç açılmazsa mesaj otomatik olarak silinecektir.
  • Ancak burada WhatsApp bildirimlerini açık olarak kullanan kullanıcıların bu mesajı bildirim olarak alacağını da sizlere belirtmek istiyoruz. Yani mesajı okumadığınız zaman bile WhatsApp üzerinden gelen bu mesajın 7 gün süre içerisinde bildirimler bölümünde okuma özelliğiniz bulunacaktır.
  • Süreli olarak karşımıza çıkacak olan bu mesajların özellikle de sohbetten kaybolma durumlarının okunmama durumlarında karşımıza çıkma durumu bulunmaktadır. Bunun içinde yapmanız gereken mesajı eğer okumazsanız süreli olarak gelecek bu güncelleme de mesajınızın otomatik olarak silineceğini belirtelim.
  • Eğer WhatsApp uygulaması üzerinden yedekleme durumunuz açıksa süreli olarak gönderilen bu mesajların yedekleneceğini de siz değerli okurlarımıza buradan belirtmek istiyoruz.

Yakın zaman içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulacak olan bu yeni özelliğin aktif olarak kullanılmasını istediğiniz zaman Süreli mesaj seçeneğini açık bırakmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu