Telefon ve Tabletler

WhatsApp Hakkında Az Bilinenler

WhatsApp Hakkında Az Bilinenler

 

Günümüzde neredeyse herkesin telefonunda bulunan WhatsApp mesajlaşma uygulamalarının en başında gelir. Bu uygulamada çoğu kişi detaylı inceleme yapmaz, sadece mesajlaşmaya bakar. Bu yazıda WhatsApp uygulaması hakkında az bilinenleri anlatacağız.

Enter Tuşuna Bastığında Mesaj Gönderme

Birçok kişi mesaj yazarken enter tuşuna bastığında mesajın yollanmasını ister. Ama bunun ayarlarının nasıl yapıldığını bilmez. Enter tuşuna bastığınızda mesajın gitmesini istiyorsanız şu adımları uygulayın:

-WhatsApp uygulamanızı açın ve sağ üstteki üç noktaya tıklayın.

-Buradan ayarlar seçeneğine tıklayın. Çıkan yerde baştan ikinci sırada olan sohbetler seçeneğine tıklayın.

-Burada karşınıza birkaç ayar çıkacaktır. Sohbet ayarları yazısının hemen altında bulunan seçenekte enter tuşu ile ilgili ayarı göreceksiniz.

-Eğer enter tuşuna bastığınızda mesajlarınız gitmiyorsa bu özellik sizde kapalı olacaktır. Bunu açarsanız artık enter tuşuna bastığınızda mesajlarınız gönderilir.

Kalitesi Düşmeden Fotoğraf Gönderme

Çok az kişinin bildiği bu özellik sizin için faydalı olabilir. Eğer sizde kaliteyi düşürmeden fotoğraf yollamak istiyorsanız bu adımları takip edin:

-Göndereceğiniz kişiye gelin ve aşağıdaki beyaz çubuktan ataş simgesine tıklayın.

-Buradan galeriyi seçmek yerine belgeyi seçin. Göndereceğiniz fotoğrafı veya fotoğraflarınızı seçin ve gönderin.

-Bu gönderme işleminden sonra kalite düşmesi en aza inecektir. Belgeler önceden gönderdiğiniz fotoğraflar gibi gözükmeyecektir. Üzerine tıkladığınızda gözükecektir.

WhatsApp Mesajlarını TXT Haline Getirme Ve İndirme

Daha çok mesajlarını saklamak isteyenler için faydalı olacak bu özellik WhatsApp hakkında az bilinenler arasındadır. Mesajları TXT olarak indirmek için şu işlemleri uygulamalısınız:

-Öncelikle indirmek istediğiniz mesajların sahibiyle yazışmalarınıza tıklayın.

-Daha sonra sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın. En aşağıda bulunan diğer seçeneğine tıkladıktan sonra sohbeti dışa aktar seçeneğine tıklayın.

-Eğer bu mesajları başkasına yollamak istiyorsanız paylaşım seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Kendiniz kullanacaksanız ise e-posta adresinize yollayabilirsiniz.

WhatsApp Gruplarına Sadece Bir Kişi Görebileceği Şekilde Cevap Verme

Bu özelliği kullananların sayısı çok azdır. Bu yüzden pek bilinmez. Bilinse de çok fazla kullanılmaz. Eğer sizde bir grupta birinin yazısına cevap vermek ama bu cevabın sadece ondan görülmesini istiyorsanız şunları yapmalısınız:

-Öncelikle gruba girin ve kime cevap vereceğini belirleyin. Ardından kişinin mesajının üstüne basılı tutun.

-Basılı tutma işlemini üstünde mavi bir tabaka çıkana kadar uygulayın. Zaten çok kısa bir süre olacaktır.

-Mesajı seçtikten sonra sağ üstteki üç nokta işaretine tıklayın. Buradan özel olarak cevapla seçeneğine tıklayın.

-Bu seçeneğe tıkladıktan sonra cevap vereceğiniz kişi ile sizin aranızdaki mesajlaşma yerine geleceksiniz. Burada o kişinin yazdığı şeye ne cevap vermek istiyorsanız yazma yerine bunları girin. Ardından gönder seçeneğine basın.

-Böylece gruptaki bir mesajına özel olarak cevap vermiş olursunuz. Bunu sadece o kişi ve siz görürsünüz. İnsanlar genelde bu özelliği kullanmak yerine direk olarak kişiye mesaj göndermeyi seçiyorlar.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu