Yazılım

Skype Reklamlarından Kurtulun 

Görüntülü görüşmede en sık kullanılan uygulamalardan olan Skype reklamları birçok kişi için can sıkıcı olabiliyor.

 

Skype reklamlarını kaldırma yöntemi olarak tercih edeceğiniz birçok pratik çözüm, sizi bu can sıkıcı durumdan kurtaracaktır. Özellikle görüşmeler sırasında çıkan reklamlardan dolayı rahatsızlık duyanlar, ücretsiz kullanımın bedelini bu can sıkıcı görüntülerle ödemek zorunda kalır. Reklamlar nedeniyle rahatsız edici görünümlere neden olan görüşmeler ise reklam verenler için son derece önemlidir. Firmalar buradaki kullanıcılara ulaşmak açısından son derece önemli gelir kalemleri elde etmektedir.

Ancak kullanıcılar için bu durum pek iç acıcı değildir. Göz yoran ve pop up şeklinde açılan reklamlar adeta kullanıcıların kabusu haline gelmektedir. Bu yüzden çok sıkıntıya neden olarak görününürlerini kaldırmak gerekmektedir. Bazı uygulamalar ve programlarda bu tür reklamların kaldırılması ciddi bir önem taşımaktadır. Birkaç basit düzenleme yaparak aslında bu reklamlardan kurtulmak mümkün olabilir.

 

Skype Reklamları Nasıl Devredışı Kalır?

 

Son derece basit bir işlem sonucu Skype reklamlarını devredışı bırakma imkanı vardır. Bunun için    Denetim Masası’ndan Ağ ve İnternet kısmına girin, Güvenlik sekmesinden Kısıtlanmış Siteler bölümüne girerek metin kısmına https://apps.skype.com yazın Sonrasında interneti kapatın ve Skype uygulamasını yeniden başlatın. Skype ana sayfasını da ortadan kaldıran bu işlem sonrası reklamsız kullanım yapabilirsiniz.

 

Reklamların devre dışı kalması bazı özellikleri de yok edebilir. Bu durumda uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz.

 

Reklamsız Skype Yer Tutucusu

 

Skype reklamdaki yer tutucuları kaldırın ve daha rahat bir kullanım deneyimi sağlayın. Skype profil klasörünü açtıktan sonraWin+R kısayol tuşuna basın. Çalıştır klasöründen Skype yapılandırma xml kısmını bulun. Buradaki değeri <AdvertPlaceholder> 0 </AdvertPlaceholder> olarak değiştirin.

 

Neden Reklam Görüyoruz?

 

Birçok uygulama gelir elde etmek için ücretli üyelik sistemini kullanmaktadır. Ancak ücretsiz ve kısıtlı sürümler de söz konusu olduğundan bunları kullanmak için reklama maruz kalma durumu söz konusu olur. Neredeyse her uygulamada reklamlar nedeniyle uygulamanın rahat kullanılabilmesi mümkün olmayabilir. Özellikle sürekli kullanılan iletişim programlarında bu durumun önemi çok belirgindir. Skype reklamlarını kaldırmak ve reklam görünürlüğünü ortadan kaldırmak için mutlaka reklam engelleyici kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu