Donanım

Oyuncular İçin En Önemli Ekipman Monitör

Oyuncular İçin En Önemli Ekipman Monitör

Oyuncuların belki de en büyük sorunlarından bir tanesi düzenli hızlı ve çok sorun çıkartmayacak kaliteli bir modele sahip olmak istiyor. Çünkü kimi çevrimiçi oyuncular ile stres atarken kimi de dinlenme yolu olarak görüyorlar ve hatta boş vakitlerini her zaman oyunda geçirmek istiyorlar. Tabi bu nedenlerden dolayı herkesin kafasında bir soru işareti oluşuyor ve nereden nasıl gerçekten doğruluğundan emin olup, güvenerek almak isteme sebebi gerçekçiliği ortaya çıkmıştır eğer sizin de kafanızda soru işaretleri dolu ise gelin hep beraber bu sorunu çözmeden önce oyuncu monitörü alırken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir ona bakalım.

Oyuncu Monitörü Alımında Önemli Olan Kurallar

Genel olarak insanların en keyif aldığı şeyi yaparken her zaman için en iyisini, kalitelisini kullanarak yapmak ister. Bu nedenden ötürü de oyuncuların keyif alarak oynadığı oyunlardan en yüksek görüntü kalitesini almak isterler. İlk görüntü çözünürlük kalitesinin yüksek olması önemli ve monitörünüze göre seçenekleri şunlardır; FHD,2K ya da 4K kalitesi uygundur.

Tabiki de görüntü kalitesinin yanında olan önemli unsurlardan biride panel tipidir. IPS paneli geniş izleme açısı sunar ve renkleri dikkat odağı olur, TN panelleri ise yenileme hızı sunması ile ön plandadır.

En Kullanışlı Ve Kaliteli Oyuncu Monitörleri; 

  • Viewsonic 27 XG2705-2K   

Performans yüzdesi ile en ön sırada olan bu model öne çıkıyor. Özellikleri ise;2K çözünürlüklü, IPS panele mevcut monitör ve 144Hz tazeleme hızı mevcuttur.

  • MSI OptıxG27CQ4

Bu üründe ekran tazeleme oranı olarak en üst seviyede üründür.165 Hz ekran tazelemeye sahip 2K çözünürlük değeri vardır,1ms tepki süresi var,178 derece görüş açısı var, AMD FreeSync  desteğine sahiptir.

  • LG 24GN650-B   

LG’ nin 23.8 inçte ki monitörü de önerilerimizde üst sıradadır. FHD çözünürlüklü,144Hz tazeleme hızına sahip,1ms tepkime süresine sahip ayrıca cihazın eğimi ayarlanabiliyor.

  • AOC C24G2U BK

Öneri listemizde bulunan bu üründe 23,6 inçe sahip ve FHD çözünürlüğüne de barındırıyor ayrıca 165Hz tazeleme hızı yapabiliyor,1ms tepkime süresi vardır ayrıca FreeSync premium ile yırtılmasız oyun deneyimleri sağlar. özellikle de kavisli tasarımı oyuncuların oyunu yaşamasına daha da fırsat tanır.

Bunlar dışında ayrıca;

 

  • ACER NİTRO QG221Qbii
  • ASUS VG278QR
  • ASUS TUF Gaming VG24Q1R monitörlerini de tercih edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu